Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 2005r - Nagłe zwiększenie się poziomu oleju

22 Paź 2016 19:05 720 5
  • Poziom 10  
    Poskładałem dziś moją mazdę 6 z 2005r, po zalaniu płynem chłodniczym odpaliłem by silnik powoli się rozgrzał zauważyłem ze nie działa ogrzewanie, pomyślałem że układ jest zapowietrzony i przejechałem nią może 500m, po czym z nawiewu w końcu poleciało ciepłe powietrze, później zaparkowałem na podwórku. Gdy silnik ostygł zauważyłem że podniósł się stan oleju i ubyło płynu chłodniczego, o ile ubytek płynu chłodniczego tłumaczę sobie tym że układ się odpowietrzał tak przybycia oleju nie potrafię wyjaśnić. Stąd mam kilka pytań:

1.Czy po przedostaniu się płynu chłodniczego do oleju "majonez" tworzy się natychmiast czy dopiero po jakimś czasie? U mnie olej wygląda normalnie po prostu go przybyło.

2.Czytałem że jeśli padnie uszczelka pod głowicą to płyn powinien kipieć ze zbiorniczka wyrównawczego?

3.Jest jakaś inna przyczyna podnoszenia się poziomu oleju po za przedostaniem się płynu chłodniczego do silnika?
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    SKORPION-SKO1 napisał:
    3.Jest jakaś inna przyczyna podnoszenia się poziomu oleju po za przedostaniem się płynu chłodniczego do silnika?

Przedostawanie się paliwa do oleju.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Witam.Zobacz czy na miarce oleju i pod korkiem wlewu nie osadza się rosa,płyn z olejem nie zawsze stworzy "majonez" , zależy jaki jest stosunek oleju do płynu.Przeważnie przyczyną jest uszczelka pod głowicą ale czasem problem tkwi w samej głowicy np. pęknięta.Podniesiony stan oleju może być spowodowany przeciekiem płynu chłodniczego do miski olejowej lub paliwa.Spuść olej z miski bo i tak musisz to zrobić a w tedy zobaczysz co poleci ( na pewno olej :D tylko czy z dodatkiem).
  • Poziom 10  
    Na bagnecie nie ma żadnego białego osadu, ale pod korkiem wyraźnie jest biało.
  • Poziom 28  
    SKORPION-SKO1 napisał:
    przejechałem nią może 500m,

SKORPION-SKO1 napisał:
    ale pod korkiem wyraźnie jest biało.

Teraz już jest chłodno a dystans był mały, zatem nie przesądza to jeszcze w 100% najgorszego. Ale poszlaki wskazują przyczynę.