Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik 7,5 KW 2880obr a 1440obr zmiana przełożeń a moc.

tom_1989 23 Paź 2016 14:27 2769 45
    nanudwa
    Poziom 2  
    Praktycznie silnik nawinięty w trójkąt przy dłuższej pracy w gwiazdę może ulec przegrzaniu. W tym przypadku silnik 380V w trójkąt powinien w skrzynce zaciskowej mieć 3 mostki równoległe. Jeśli chodzi o hydraulikę musisz dobrać obroty silnika do wydajności pompy. Moc silnika nie zwiększy mocy na wyjściu hydrauliki.
    Andrzej42
    Poziom 26  
    Znalazłem na ... zestaw silnik 2.2kW 8l/min 150bar lub 40l/min silnik 5,5kW
    Poza tym znalazłem coś takiego:
    Zapotrzebowaniem mocy nazywamy moc, jaką należy dostarczyć do pompy w celu wytworzenia wydajności Q przy obciążeniu p i można obliczyć ze wzoru:
    gdzie:

N- zapotrzebowanie mocy, podstawową jednostką miary w układzie SI jest [W], ale zwykle stosuje się większą jednostkę [kW].
    p- obciążenie pompy (ciśnienie pracy), podstawową jednostką miary w układzie SI jest [Pa], ale zwykle stosuje się większą jednostkę [MPa],
    n- sprawność ogólna (całkowita) pompy.
    I przy sprawności 1, 60l/min x 160bar wychodzi mi ponad 11kW
    znalazłem to tu: http://www.kret.cc/nt.htm
    Z pobieżnego przeczytania wynika mi, że aby zmniejszyć zapotrzebowanie na moc wystarczy zmniejszyć obroty, przez co zmniejszy się wydajność.
    A co do silnika, jeżeli nie chcesz go spalić, zastosuj jakieś najprostsze zabezpieczenie, np: wyłącznik silnikowy m250 16-25A.
    Na upartego, do testów możesz również podłączyć amperomierz - da ci jakieś pojęcie o obciążeniu, przeciążeniu.
    tom_1989
    Poziom 7  
    Tylko albo aż 3 ray wzrośnie moc a dla mnie to bardzo dużo, czyli w takim podlaczeniu w gwiazdę można powiedzieć,że osiągał moc 2,5 kw?
    Andrzej42
    Poziom 26  
    Jeżeli rzeczywiście, twój silnik miał złe połączenie, to pracował całkowicie poza zakresem, więc nad liczbami nie myśl. To są wartości całkowicie teoretyczne.
    Przed następnymi próbami zastosuj zabezpieczenie.
    nanudwa
    Poziom 2  
    Mam pytanie jak są połączone mostki w silniku (skrzynce zaciskowej)
    jaszczur1111
    Poziom 33  
    Moc to iloczyn prądu i napięcia. Jeśli spadnie prąd i spadnie napięcie to moc spadnie zgodnie z iloczynem tych wartości a nie jednej z nich.
    Andrzej42
    Poziom 26  
    jaszczur1111 napisał:
    Moc to iloczyn prądu i napięcia. Jeśli spadnie prąd i spadnie napięcie to moc spadnie zgodnie z iloczynem tych wartości a nie jednej z nich.

tak, jeżeli chodzi o zwykłą moc czynną.
    Przy silniku dochodzi cosfi i sprawność - a tu jeszcze praca ostro poza znamionowym zakresem zasilania.
    jaszczur1111
    Poziom 33  
    Oczywiście, z tym że ten współczynnik mocy będzie zbliżony w obydwu przypadkach. Chodziło mi tylko o wyprowadzenie z błędu, że jak wartość prądu spadnie 3 razy, to moc też spadnie 3 razy.
    kazikszach
    Poziom 34  
    Berend napisał:
    Pisał to o dośyć późnej godzinie i to w sobote.
    Pomnożył 3(3 razy mniejszy prąd ) *√3 (mniejsze napięcie) i wyszło mu 5,2.
    Oczywiście jest to błędne.
    Bo to, że jest 3 razy mniejszy prąd to wiadomo, ale dla trójkąta napięcie to 400V i w tym przypadku gwiazda też ma 400V i moc spada(moment także) 3 razy tylko.

Twoje wyliczenia też są błędne, skoro jak piszesz napięcie jest √3 razy mniejsze, to jak prąd może być 3 razy mniejszy.
    kazikszach
    Poziom 34  
    Coś pokręciłem, bo zasugerowałem się prądem płynącym w jednym uzwojeniu, a nie pobieranym z sieci, ale po połączeniu w trójkąt autor uzyska moc znamionową.
    tom_1989
    Poziom 7  
    Silnik został podłączony tak jak się należy i odzyskał moc, przy pompie 75 l bez problemu daję radę.
    Berend
    Poziom 15  
    kazikszach napisał:
    Berend napisał:
    Pisał to o dośyć późnej godzinie i to w sobote.
    Pomnożył 3(3 razy mniejszy prąd ) *√3 (mniejsze napięcie) i wyszło mu 5,2.
    Oczywiście jest to błędne.
    Bo to, że jest 3 razy mniejszy prąd to wiadomo, ale dla trójkąta napięcie to 400V i w tym przypadku gwiazda też ma 400V i moc spada(moment także) 3 razy tylko.

Twoje wyliczenia też są błędne, skoro jak piszesz napięcie jest √3 razy mniejsze, to jak prąd może być 3 razy mniejszy.

W gwieździe prąd jest o √3 mniejszy od prądu przy uzwojeniach skojarzonych w trójkąt.
    Tylko, że stosunek prądu gwiazdy do prądu trójkąta wystepuje przy znamionowych napięciach, a że nie wygeneruje się z sieci napięcia 690V , tylko jest 400V to już chyba wiadomo dlaczego w tym momencie stosunek prądu gwiazdy do prądu trójkąta robi się 1:3.

Jak nie rozumiesz to popatrz na to:
    kazikszach
    Poziom 34  
    kazikszach napisał:
    Coś pokręciłem, bo zasugerowałem się prądem płynącym w jednym uzwojeniu, a nie pobieranym z sieci, ale po połączeniu w trójkąt autor uzyska moc znamionową.

Tym postem wytłumaczyłem swoją pomyłkę.
    tom_1989
    Poziom 7  
    Silnik podłączony tak jak się należy i problem rozwiązany.