Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista - Jak obejść hasło w Vista

22 Paź 2016 19:50 1668 8
  • Poziom 3  
    Witam. Mam problem z hasłem do Visty. Nie mogę uruchomić w Trybie awaryjnym. A hasła nie pamiętam, bo jest to mój komp awaryjny, który ponad rok stał w piwnicy. Instalowałem Ophcrack, ale nie znalazł hasła, chyba, że coś robię nie tak. Na pozycji mojego użytkownika jest wpis "not found". Jak to innym sposobem zrobić, żeby dostać się do kompa nie tracąc danych. Macie jakiś pomysł?
    Próbowałem też program NT Offline and Registry (coś w tym stylu). Ale to już w ogóle się nie uruchomiło. Pomóżcie, bo mam tam ważne pliki. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
  • Spec od komputerów
    > NT Offline and Registry (coś w tym stylu). Ale to już w ogóle się nie uruchomiło.

Skoro masz problem z uruchomieniem i cos robisz zle to moze sciaganij gotowa plyte (obraz iso) z tym programem, wtedy powinno dzialac (mozna tez uruchomic z pendrive'a).
  • Poziom 3  
    Właśnie ten program wypaliłem na płycie, uruchomiłem i podczas uruchomienia przeszedłem pierwszy krok a potem miałem wpisać jakąś ścieżkę dostępu do rejestru (tak zrozumiałem z angielskiego). I tu się zatrzymałem.
  • Poziom 35  
    Zbootuj PC z HirensBootCD. Z menu startowego HBCD wybierz Kon-Boot. Dalej kontynuuj uruchamianie Visty.
  • Poziom 43  
    Uruchom w trybie awaryjnym i zaloguj się jako Administrator - chyba, że tu też ustawiłeś hasło.
  • Poziom 3  
    Pisałem, że nie mogę uruchomić w trybie awaryjnym. Wciskam F8 i nie reaguje. Spróbuję tego HirensBootCD.
  • Poziom 37  
    Ronaldo09 napisał:
    A hasła nie pamiętam

Nie pamiętasz, czy po prostu nie znasz i chcesz się włamać do systemu? To jest bardzo duża różnica... Proponuję oddać laptopa do serwisu. Tam po udokumentowaniu własności bez problemu poradzą sobie z hasłem.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Do BIOS'a możesz wejść bez problemu?
    Jeśli nie- patrz poniższe kroki.

Ronaldo09 napisał:
    Pisałem, że nie mogę uruchomić w trybie awaryjnym. Wciskam F8 i nie reaguje.

Pewnie masz wyłączone w BIOS'ie obsługę urządzeń USB.
    Musiał byś podłączyć klawiaturę pod PS\2 i włączyć w BIOS'ie "USB Legacy Support" => Enabled.

Teraz nawet jak podłączysz klawiaturę pod USB, to będzie możliwość wybrania trybu uruchomienia systemu.
  • Poziom 3  
    Tylko, że chciałem wejść w tryb awaryjny mając podpiętą klawiaturę PS\2 i nie mogłem.