Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
W2 Usługi badań i pomiarów
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zacinanie głowicy dysku twardego

22 Paź 2016 19:51 606 4
 • Poziom 16  
  Witam posiadam dysk SATA II 3,5 cala w którym zacina się głowica tz. dysk jest widziany przez bios, niestety nie mogę odczytać z niego dane... czy przełożenie talerza do innego dysku sprawnego rozwiąże problem ????
 • W2 Usługi badań i pomiarów
 • Poziom 43  
  Nie zrobisz tego w domu to chyba jasne? I samo przełożenie dysku nawet w warunkach laboratoryjnych też nie pomoże. Trzeba by mieć drugi identyczny dysk i przełożyć mu kość flash z elektroniki dysku naprawianego. Nie mniej tego w domu nie zrobisz - jak otworzysz dysk (zamknięty próżniowo) to po zawodach tu potrzebne jest laboratorium o wysokiej klasie czystości a nie tkać się z łapami do tego, dotkniesz dysku i po danych ;)
 • W2 Usługi badań i pomiarów
 • Poziom 42  
  veder1 napisał:
  Witam posiadam dysk SATA II 3,5 cala w którym zacina sie głowica tz dysk jest widziany przez bios, niestety nie mogę odczytać z niego dane... czy przłeożenie tależa do innego dysku sprawnego rozwiąże problem ????

  Jaki to dysk?
  Przekłada się głowice lub silnik, talerze to nie wiem, przy wielotalerzowych to nie wiem czy jest w ogóle wykonalne (nie może być przesunięcia kątowego). Głowice i silnik to też nie takie ho siup. A w ogóle zagląda się do środka tylko w ostateczności.
 • Poziom 37  
  Sama wymiana guzik da. Bez zaawansowanej wiedzy i pomieszczeniu o wysokiej klasie sterylności zapomnij o odzysku. Możesz oddać do firmy, ale licz sie, że koszt będzie szedł już w stetki złotych, może nawet do tysiąca dojdzie... Na przykład Ontrack w Warszawie jest bdb. firmą bawiącą się w reanimowanie dysków celem odzysku danych. Tylko jak piszę, to jest bardzo droga zabawa, która bardziej się wielkim koroporacjom opłaca, niż przeciętnym Kowalskim. Nie wspominam nawet o tym, że dawca musi być kropka w kropkę taki sam, czyli ten sam model i firmware.
 • Poziom 42  
  Ja się tylko zastanawiam skąd autor wie/na jkiej podstawie przypuszcza, że to głowica/elektronika.

  Podaj markę i model dysku, jak jest wykrywany przez BIOS, jak zachowuje się komputer, jak go widzi system czy program MHDD.