Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zmywarkę wolnostojącą kupić BOSCH czy Electrolux?

haymos 22 Paź 2016 20:14 1239 8
  • #1 22 Paź 2016 20:14
    haymos
    Poziom 9  

Witam jak w temacie.
    Przymierzam się do zakupu zmywarki.
    Zastanawiam się nad dwoma modelami:
    BOSCH SMS58D18EU
    albo
    Electrolux ESF75511LX.
    Który model polecicie z tych dwóch, lub jakiś inny w podobnej cenie.
    Co do parametrów to są podobne, Bosch ma dodatkową szufladę na sztućce.
    Jaki model będzie lepszy w zastosowaniu. Jeśli chodzi o koszt ewentualnych napraw, to Electrolux ma przewagę cenową (niekorzystna polityka firmy BSH).
    Z góry dziękuję za porady.

0 8
  • #2 22 Paź 2016 20:49
    yanes
    Poziom 21  

Mam Simensa z tą trzecią szufladą,polecam to rozwiązanie.

0
  • #3 22 Paź 2016 20:51
    szulec125
    Poziom 12  

Niedawno miałem dokładnie taki sam problem, ale postanowiłem się trochę rozeznać na rynku. Zadzwoniłem do kolegi, który zajmuje się naprawą takich urządzeń o 10 lat i powiedział że najlepszy sprzęt, jeśli chodzi o zmywarki ma Bosch. Oczywiście najlepszy pod względem awaryjności, gdzie awarie zdarzają się naprawdę rzadko.

0
  • #4 27 Paź 2016 17:09
    haymos
    Poziom 9  

Co do awaryjności słyszałem, że obydwaj producenci wypadają podobnie. Jeśli taka awaria się zdarzy(najczęściej to pompa), to w Boschu wymiana zespołu pompy z podgrzewaczem (takie rozwiązanie jest zastosowane w tej marce) nie kalkuluje się w ogóle (koszt 700-800zł). W Electroluxie to ok 300zł, więc jeszcze można się zastanowić. Szukając pralki też się spotkałem z taką polityką Boscha. Czy to jest prawda, czy to tylko chwyt marketingowy?

2
  • #5 02 Lip 2018 16:29
    darekwko
    Poziom 11  

Zgadzam się z kolegą. Mam a raczej miałem Boscha SMS58N68XXXX dość drogi i wypasiony model jak kupowałem specjalnie patrzyłem na made in germany. Obudowa cały z Inox 3 szuflady duży elektroniczny wyświetlacz. Niestety po 4 latach siadła grzałka i oczywiście zintegrowana z pompą koszt 686 zł plus 200-250 wymiana tak zaśpiewali w serwisie. Kupiłem w internecie pompę za 400 zł sam podjęłem się wymiany niestety po złożeniu wyskoczył błąd komputera - poddałem się 600 za sterownik (komputer) plus 200 robocizna. Nie minęły dwa lata i znów uszkodzenie grzałki a więc cała pompa do wymiany. Chyba nie kupię Boscha wyleczyłem się z tej "legendarnej" jakości.

0
  • #6 04 Lip 2018 09:21
    emjot1
    Poziom 9  

Właśnie wczoraj dopadła mnie awaria zmywarki Bosch. Użytkowana bezawaryjnie 8 lat. Serwisant jasno stwierdził, że najwięcej awarii i roboty mają z Boschem. Zapytałem go co by w takim razie polecił za markę to odpowiedział, ze Elektrolux, z którym jest najmniej problemów. Poza tym tak jak koledzy wcześniej wspomnieli koszty napraw są dużo mniejsze jak w Boschu ze względu na brak integracji podzespołów. Właśnie rozglądam się nad Elektroluxem.

0
  • #7 16 Sie 2018 12:51
    haymos
    Poziom 9  

Temat zakupu sprzętu znowu wraca. Co do marki, widzę że to kobiety są bardziej przywiązane do nich. Słyszałem jeszcze, że jeśli zdecyduje się już na BOSCHa to lepiej kupić te modele, które są wyprodukowane w Polsce. Może nie są to najwyższe modele, ale dzięki temu nie są naszpikowane odpowiedzialną za psucie się elektroniką. Czy ktoś potwierdzi lub zaprzeczy ta opinią.

0
  • #8 16 Sie 2018 13:17
    PanAGD
    Poziom 10  

emjot1 napisał:
    Serwisant jasno stwierdził, że najwięcej awarii i roboty mają z Boschem.

Potwierdzam, że najwięcej roboty jest z Boschem, ale wynika to z tego, że co 2 zmywarka w domach u klientów to właśnie Bosch. Często są to awarie takie jak w innych firmach, i łatwo się je usuwa. Gorzej jak padnie grzałka, bo wtedy wymiana jest bez sensu.
    BSH niestety strzela sobie w kolano tym rozwiązaniem połączenia pompy i grzałki. Gdyby to jeszcze było tańsze w wymianie....

0
  • #9 16 Sie 2018 16:56
    mrice
    Specjalista AGD

emjot1 napisał:
    Elektrolux, z którym jest najmniej problemów.

Prawie się popłakałem ze śmiechu, Elux to jedno z bardziej upierdliwych ustrojstw w ostatnich latach.

haymos napisał:
    Temat zakupu sprzętu znowu wraca. Co do marki, widzę że to kobiety są bardziej przywiązane do nich. Słyszałem jeszcze, że jeśli zdecyduje się już na BOSCHa to lepiej kupić te modele, które są wyprodukowane w Polsce. Może nie są to najwyższe modele, ale dzięki temu nie są naszpikowane odpowiedzialną za psucie się elektroniką. Czy ktoś potwierdzi lub zaprzeczy ta opinią.

Bajki jak u Walta Disneya

PanAGD napisał:
    emjot1 napisał:
    Serwisant jasno stwierdził, że najwięcej awarii i roboty mają z Boschem.

Potwierdzam, że najwięcej roboty jest z Boschem, ale wynika to z tego, że co 2 zmywarka w domach u klientów to właśnie Bosch.

Amen

Generalnie wybierając między rodziną BSH a rodziną AEG/Elektrolux to zdecydowanie wybrał bym BSH, mimo, że po jakości tych urzadzeń została też tylko legenda.

0