Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja dzięki Orange na komputerze - jest to możliwe?

ulmus 22 Paź 2016 21:57 501 5
  • #1 22 Paź 2016 21:57
    ulmus
    Poziom 12  

Cześć
    Od kilkunastu lat nie posiadam telewizora, okazało się jednak, że moi domownicy kupili od Orange internet z telewizją. Jako, że telewizję kupują oddzielnie u innego dostawcy, pozostaje niewykorzystany dekoder od Orange WHD 88.

Pytanie jest następujące:
    czy istnieje jakiś sposób, abym bez inwestycji w telewizor mógł oglądać programy z tego dekodera? Kiedyś pamiętam, że do kart graficznych dołączano oprogramowanie umożliwiające oglądanie telewizji.

0 5
  • #2 22 Paź 2016 22:16
    badboy84
    Poziom 37  

Jeżeli masz monitor z HDMI i komputer także masz podłączony przez HDMI to jakimś rozwiązaniem będzie zakup switcha/przełącznika HDMI i podłączenie dekodera pod monitor. Powinno to działać.

0
  • #3 22 Paź 2016 23:16
    R1hab
    Poziom 25  

ulmus napisał:
    Od kilkunastu lat nie posiadam telewizora

ulmus napisał:
    czy istnieje jakiś sposób, abym bez inwestycji w telewizor mógł oglądać programy

Tak, kup sobie antenę do naziemnej telewizji cyfrowej oraz tuner DVB-T do komputera i masz TV za darmo na komputerze.

0
  • #4 23 Paź 2016 05:40
    ulmus
    Poziom 12  

badboy84 napisał:
    Jeżeli masz monitor z HDMI i komputer także masz podłączony przez HDMI to jakimś rozwiązaniem będzie zakup switcha/przełącznika HDMI i podłączenie dekodera pod monitor. Powinno to działać.

Mam laptopa z HDMI.
    Tylko że wydaje mi się, że potrzebowałbym jakieś oprogramowanie, żeby wyświetlał mi obraz z dekodera?

Co do zakupu anteny naziemnej telewizji cyfrowej itd, nie interesuje mnie to. Mam dekoder z jakąś tam pulą programów, chciałbym to wykorzystać, jeśli to możliwe. Jeśli nie, mówi się trudno.
    Nie szukam na siłę rozwiązania, aby posiadać jakąś tam telewizję.

0
  • #5 23 Paź 2016 08:56
    D_Mrozu
    Poziom 20  

Witam.
    HDMI w Twoim laptopie to WYJŚCIE, a Ty potrzebujesz WEJŚCIE.
    Nie ma takiej możliwości, aby laptop dołączony do dekodera cokolwiek pokazał.
    Pozdrawiam.

1
  • #6 23 Paź 2016 19:32
    ulmus
    Poziom 12  

No i wszystko w temacie. dzięki

0