Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saab 9.5 2.0T - Zgasł i nie chce odpalić

23 Paź 2016 09:22 1560 4
  • Poziom 15  
    Witam,

Ostatnio przyjechał do mnie klient z saabem 9.5 2.0 T, 2000r. Powiedział ze po tygodniowej przerwie odpalił samochód, przejechał 15 km i silnik zaczął przerywać aż w końcu zgasł. Samochód wrócił na lince do mnie. Podłączyłem po komputer i sprawdziłem błędy. Były 4 błędy odnosnie wypadania zapłonów na każdym cylindrze. Sprawdziłem w I kolejności czy jest iskra, paliwo, pompka paliwa. Wszystko jest. Iskra przeskakuje na każdej świecy. Pompke słychać. Próba odpalenia, samochód odpala na 2 sekund wkręca się na obroty i gaśnie. Potem nie ma szans na odpalenie. Po odstaniu 15 minutowym sytuacja się powtarza. Wykręciłem świece i są suche, sprawdziłem przy okazji cisnienie na cylindrach ( ok 8 na każdym). Spróbowałem odpalic na plaka i silnik odpalił. Jak się go trzyma na plaku to chodzi więc problem z zasilaniem paliwa. Odkręciłem listwe wtryskową zobaczyć czy paliwo jest podawane i oto moje zdziwienie jak podczas kręcenia paliwo było wtryskiwane w odpowiedniej sekwencji przez każdy wtryskiwacz. Nie mam pomysłu co może być nie tak. Dzisiaj wyczytałem ze może być uszkodzony czujnik połozenia wału ale to chyba by nie było iskry gdyby był uszkodzony. Dodam że cisnienie na listwie cały czas jest( jak nacisnę na zaworek to od razu wytryskuje paliwo). Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? Dodam jeszcze ze samochód ma zamontowana instalację gazową którą również odpiąłem (przywróciłem do stanu fabrycznego instalacje przy wtryskiwaczach.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
  • Spec od samochodów
    Ciśnienie sprężania za niskie poniżej 9 bar silnika się nie uruchomi.
  • Poziom 15  
    Przecież odpala tylko że gaśnie. Na warsztacie stoi również astra 1.6 której wczoraj mierzyłem ciśnienie i miała 6.5 (auto normalnie odpala) więc nie wydaje mi się ze to jest problemem. Auto ewidentnie nie dostaje paliwa tylko jakim cudem jeśli podczas kręcenia paliwo jest wtryskiwane.
  • Admin grupy Samochody
    Wydech odkręć i sprawdź czy będzie chodził.
  • Spec od samochodów
    Te Twoje 6,5 mierzone w Astrze w jakich jednostkach kg/cm2 , bar, Pascal,?