Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funbox 2.0 - Zmiana na Orange FTTH światłowód przerywanie? Czy może zostać z UPC

23 Paź 2016 10:18 1668 4
  • Poziom 9  
    Chciałbym zaznaczyć, że obecnie posiadam internet z UPC 120/10 Mb/s i zastanawiam się, czy zmienić na Orange 300/30 Mb/s.
    Otóż potrzebuję informacji od osób posiadających usługę w technologi FTTH od Orange.Doszły mnie słuchy, że w tej usłudze (jak i ogólnie w Neostradzie) występują przerwy (niewielkie) w dostępie do sieci internet. Tak jak jeszcze korzystałem kiedyś z Neostrady w 2011 roku i działała ona jak na swoje możliwości naprawdę dobrze. A przerwy były wymagane w celu zmiany adresu IP, bo jest on dynamiczny. Te przerwy faktycznie do dziś w poprzedniej lokalizacji występują, ale nie powodują większych problemów. (Chyba, że akurat rozmawiamy np. na Skype).
    Otóż, czy takie niedogodności występują również w usłudze FTTH? Jeżeli tak, to czy też są tak krótkie, czy może są bardzo uciążliwe. Nie chciałbym podpisać cyrografu, a potem siedzieć na infolinii i ujadać się z konsultantami. Z upc jestem bardzo zadowolony, natomiast 300 Mb/s i światełko w domu kusi. Tylko czy aby działa ono równie dobrze?
    Proszę o merytoryczne opinie i pomoc. Bardzo będę wdzięczny.
  • Poziom 16  
    Ja jedynie mogę wyrazić zdanie na temat otrzymanego urządzenia Funbox'a 2.0. Masz jakiś swój router? Bo w funboxie jak chcesz zaawansowanej konfiguracji to o tym zapomnij, nie ma tam nawet opcji bridge. Co do zrywania łącza łącza bywa to różnie. Był problem na lini na powietrznej niby usterkę usunęli a i tak zrywało, po wymianie z Funboxa 1 na 2 problem ustał.
  • Poziom 29  
    Jak słusznie zauważyłeś, rozłączanie po 24h w celu zmiany adresu IP dotyczy każdej usługi internetu z dynamicznymi adresami publicznymi. I raczej się to nie zmieni.
    Orange dla FTTH i VDSL domyślnie zaleca konfiguracje usługi do korzystania z adresacji IPv6(dodanie przyrostku "/ipv6" do loginu). Wówczas adres IP jest stały i nie musi się zmieniać.
  • Poziom 16  
    Czyli logujaca się do usługi vdsl dodam ten przedrostek i będę miał stałe IP Oraz nie będę musiał mieć ddns ?
  • Poziom 9  
    Jeżeli chodzi o dynamiczny adres IP to u mnie (UPC) mam je zmieniane co kilka dni nie mam informacji jak często, ale mój obecny zaczyna się na 89 i jest już od dość dawna a wygasa 25 października (wtorek) Widać, że jest z tym dynamicznym różnie. Do meritum. Czyli, jeżeli skorzystam z ipv6 to połączenie powinno nie być zrywane? Pytam bo taka zależność jest mi nie znana. Rozumiem, że Epic sprawdziłeś to? Polecę to rozwiązanie znajomemu, to może on stwierdzi, czy w jego przypadku coś poprawiło.

Dodano po 4 [godziny] 59 [minuty]:

Jeszcze bym Was prosił o subiektywne opinie. Jak użytkownikom Orange FTTH sprawuje się usługa?
    I czy można podpiąć do media convertera inny router, czy FunBox musi być podpięty do działania usługi.