Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingston 16GB - odzysk z niewidocznej, ale "jakoś wykrywanej" karty SD

23 Paź 2016 14:13 849 6
  • Poziom 17  
    Witam.

Mam kartę SDHC Kingston 16GB, a na niej zdjęcia które próbuję odzyskać...
    Fotografowałem, przeglądałem zdjęcia i dalej chciałem zrobić zdjęcia a tutaj wyskoczył błąd karty w aparacie, że karta niepoprawnie włożona lub sformatowana.
    Wyciągnąłem kartę, włożyłem ponownie i dalej to samo.
    Karta obecnie po włożeniu do komputera z Win 7 słychać dźwięk wykrywanego urządzenia, na laptopie z Linux Lite 2.0 jest jako UNNAMED DRIVE..
    Dioda świeci na czytniku tak, jakby oba systemy próbowały odczytać kartę, jednak bez skutku.
    Próbowałem różnych programów do odzyskiwania danych, dopiero DMDE coś wykrywa i próbuje odczytać, jednak trwa to wieki...
    Chciałem zrobić lov level format, jednak wygląda na to że karta jest elektronicznie chyba uszkodzona.
    Szkoda mi paru zdjęć, które tego dnia były zrobione... bo sama karta 16GB to 35 zł, więc nie ma żalu nad tym.

Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie jak upewnić się, że to 100% trup?
  • Poziom 29  
    Inna karta w aparacie foto jest poprawnie rozpoznawana?
    Skoro w komputerze wkładasz do czytnika kart, to może spróbuj także poprzez adapter i USB.
  • Poziom 17  
    Tak inna działa poprawnie. Próbowałem przez adapter i czytniki wbudowane.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Można wykonać kopię posektorową tej karty w programie DMDE? Jeśli coś udało Ci się skopiować, to załącz do analizy 1000 pierwszych sektorów, lub sprawdź, czy kopia zawiera dane, czy same wpisy BAD w sektorach.
  • Poziom 32  
    W przypadku braku widoczności karty z poprawną pojemnością zazwyczaj uszkodzeniu ulega kontroler karty, jego oprogramowanie, lub jest problem z komunikacją z modułem pamięci. Sporadycznie są usterki samego modułu (a;e wtedy karta jest widoczna z poprawną pojemnością). W prawie każdym przypadku da się odzyskać dane z modułów pamięci z pominieciem kontrolera. Nie jest to kwestia 35zł tylko oczwiście dużo wiecej. Pytanie ile chcesz w to inwestować.
  • Poziom 17  
    Dziwi mnie fakt że już wcześniej taka sytuacja była z kartą.. żadne z urządzeń, czytników nie widziało karty.. a włożenie karty do aparatu powodowało jego zawieszkę..

po jakimś czasie za którymś razem karta załapała i bez żadnych problemów zgrałem zawartość..

czy wtedy mogło być coś na rzeczy i kontroler mógł przestać działać i potem znów działać.. by teraz paść na amen ?

DMDE nie jest w stanie nic zgrać.. zrobić obrazu karty nawet pierwszych sektorów..
  • Poziom 32  
    Tak, to mogły być pierwsze objawy uszkodzenia karty.