Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PIXIMA MP230 - Drukuje na czerwono/różowo

23 Paź 2016 14:53 1242 2
  • Poziom 2  
    Cześć,

mam problem z drukowaniem w kolorze w drukarce Canon MP230. Kupiłam wczoraj tusze do napełniania kartridży i napełniłam je zgodnie z podaną instrukcją - rozpulchniłam gąbki (napełniając kartridże ogrzanym tuszem) i wyczyściłam styki płynem udrażniającym, następnie włączyłam odblokowywanie dysz, wyrównywanie głowic oraz czyszczenie rolek. Tusz czarny działa, jakość druku też jest okej. Mam problem jednak z tuszem kolorowym - wszystkie odcienie kolorów drukowane są w odcieniu czerwonego/różowego. Załączam obrazek oryginalnego kolorowego pliku oraz zdjęcie po wydruku.

Oryginalny obrazek:

Po wydruku:

Czy kartridż kolorowy może być uszkodzony? Nie był używany na pewno ponad rok, jak nie dłużej.

Pozdrawiam,
    Blanka
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź.

Ogrzewałam dysze parą wodną przez około 1-2 minuty, ale przyniosło to tylko częściowy efekt - na wydruku zaczął być widoczny niebieski kolor (zdjęcie testu dysz poniżej). Niestety to jeszcze nie jest odpowiednia jakość druku, może za krótko trzymałam kartridż nad parą?

Przepraszam, niestety nie zrozumiałam kwestii zwarcia, mogę prosić jeszcze raz o wyjaśnienie co to oznacza w praktyce?

PS przetarłam styki papierem po ogrzaniu parą i wygląda na to, że wszystkie 3 kolory są drożne: