Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skopiowanie filmu w formacie DVD na Blu-Ray

dominikzw 23 Oct 2016 16:19 2538 1
    dominikzw
    Level 17  
    Witam
    Muszę skopiować film (4,7 gb) który jest w formacie DVD (film odtwarza się bez żadnego problemu oraz ma menu) do formatu Blu-ray.
    Zainstalowałem program dvdfab. Wybieram kopiuj - na blu-ray. Wybieram źródło czyli katalog z dvd. Zaznaczam wszstkie pliki który się wczytują, wybieram menu oraz opcje żeby menu było na początku po uruchomeniu, wybieram bd25. Po przetworzeniu tworzy mi się katalog z filmem blu-ray.
    Chce sprawdzić na komputerze czy udało się prawidłowo skopiować film do formatu blu-ray wraz z menu więc programem imgburn robię obraz iso filmu blu-ray, następnie montuję dysk wirtualny programem Daemon tools i podłączam ten plik iso. Programem windvd chcę uruchomić ten film blu-ray i dostaje komunikat "nieznany nośnik". Uruchamiam ten film innym programem np. Media Player classic poprzez opcje plik-otwórz bd i film się odtwarza ale bez menu (tak samo próbuje programem VLC media player- to samo).
    W katalogu jar/00000/mam pliki *.png z menu.
    Na chwilę obecną nie mam nagrywarki blu-ray żeby można było nagrać i sprawdzić na odtwarzaczu.
    Więc próbuje inaczej do tematu podejść czyli w programie dvdfab w opcjach kopiowania od razu każę zrobić obraz iso - program tak tworzy i podłączam ten iso do dysku wirtualnego i chce to uruchomić w programiem windvd - efekt znów ten sam czyli nieznany nośnik....
    Więc próbuje z innym filmem (mam go już na dysku) który w oryginale jest już blu-ray (25 gb) i robię z niego iso (programem imgburn)- analogicznie montuje do dysku i uruchamiam w windvd - program uruchamia film bez żadnego problemu i zaczyna od menu.
    Reasumując:
    Co robię źle w programie dvdfab że nie mogę tego odtworzyć wraz z menu (po przerobieniu na blu-ray)???? Chyba że problem jest gdzie indziej, szczerze już nie mam pomysłu o co tu chodzi.

Dziękuje za pomoc.
    User removed account
    Level 1