Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWT 5088/4 - demontaż panelu sterowania (programatora).

23 Paź 2016 16:44 765 7
  • Poziom 43  
    Witam.
    Ponieważ muszę zamontować gumowy element (płaszcz wodny?), zamierzam zdemontować panel programatora, by poprawnie założyć opaskę na otwór dyszy wodnej. Proszę o wskazówki, jak ten panel zdemontować. Czy konieczne jest demontowanie obu ścianek bocznych pralki, tak jak np. w przypadku wymiany łożysk/ piast bębna?

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    DjMapet napisał:
    muszę zamontować gumowy element (płaszcz wodny?)

Tosię nazywa fartuch i nie musisz demontować panela, miejsca jest wystarczająco dużo do zamontowania tej drucianej opaski, zdejmij tyko górną pokrywę.
    Ale jeśli już koniecznie chcesz, to musisz zdjąć przednią ścianę z drzwiczkami (odepnij zamek). Pod górną pokrywą są wkręty, pod panelem chyba też (albo zatrzaski), odkręć też zasobnik proszku, wyjmij kieszeń i tam są dwa wkręty.

" Wymagana cierpliwość"
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Krzysiekh40 napisał:
    Tosię nazywa fartuch i nie musisz demontować panela,
    Tylko tu masz rację. Reszta do kosza.
    DjMapet napisał:
    Czy konieczne jest demontowanie obu ścianek bocznych pralk
    Tak, chociaż może dasz radę po zdemontowaniu jednej.
  • Poziom 43  
    Bardzo dziękuję za odzew!

Krzysiekh40 napisał:
    Tosię nazywa fartuch

Dziękuję za korektę.
    Co do reszty, to piszesz chyba o innym modelu pralki. Ta jest ładowana od góry.

zhudomel napisał:
    Tak, chociaż może dasz radę po zdemontowaniu jednej.

Dzięki.
    Czyli muszę pralkę wytargać z wnęki. :-?
    Podpowiedz jeszcze, jak umocowany jest do obudowy od wewnątrz ten panel sterowania - wkrętami czy zaczepami?
    Czy po demontażu panelu sterowania, będzie można już bez przeszkód założyć rękaw fartucha, na otwór (tunel?) dyszy wodnej i bez problemu zabezpieczyć go (rękaw) opaską (trytytką)? Czy też jeszcze coś trzeba zdemontować?
    Tak naiwne pytania zadaję dlatego, gdyż nie chcę niepotrzebnie demontować tego, co nie jest konieczne. :wink:

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Było podane:
    Krzysiekh40 napisał:
    nie musisz demontować panela
  • Poziom 43  
    Hmm. Z godzinę się mordowałem i nie udało mi się poprawnie założyć rękawa fartucha na ten tunel/króciec, czy jak to się tam nazywa.
    Będę się z tym mordował jutro, bo na dzisiaj mam już dość tej pralki. :-(
    Myślę, że jednak coś będę musiał zdemontować: albo panel sterowania, albo całą tą górną plastikową ramę. Tam jest tak wąska szczelina (ok 2mm), ze bardzo ciężko ten gumowy rękaw nasunąć na ten tunel a nie chcę jej porwać, czy uszkodzić czegoś, wpychając ją śrubokrętem, czy innym narzędziem. :-(

Whirlpool AWT 5088/4 - demontaż panelu sterowania (programatora). Whirlpool AWT 5088/4 - demontaż panelu sterowania (programatora).

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Dwa zatrzaski z tyłu, dwa w szczelinie za pokrywą (widoczne też od dołu po zdemontowaniu bocznych ścian).
    DjMapet napisał:
    górną plastikową ramę.
    Tego nie ruszaj.
  • Poziom 43  
    Trochę mi z tym zeszło, ale zrobiłem.
    Po zdjęciu prawej ścianki, zdemontowałem panel sterowania. Niestety, nic to nie dało, bo by dostać się do dwóch wkrętów - którymi przykręcony jest tunel dyszy wodnej do górnej, plastikowej ramy - musiał bym zdemontować pokrywę/klapę. Nawet przez chwilę próbowałem to zrobić, ale z obawy przed uszkodzeniem, czy połamaniem jakichś zaczepów/zatrzasków, zrezygnowałem.
    Uszczelkę założyłem, ale przedtem poszerzyłem szczelinę, podcinając nieco nożem ramę nad tunelem dyszy i po posmarowaniu rękawa fartucha mydłem. :-)
    Następnie założyłem i zacisnąłem na rękawie trytytkę (tak jak było przedtem), co proste nie było a z resztą już nie było problemów.

Dziękuję wszystkim udzielającym się w temacie!

Pozdrawiam.