Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia II - Nie działa elektryczna szyba pasażera

kavior 23 Oct 2016 18:15 16221 5
lampy.pl
 • #1
  kavior
  Level 14  
  Witam
  Autko Fabia II z 2009roku. Nie działa elektryczna szyba pasażera z pulpitu drzwi kierowcy jak i pasażera. Czy to jakaś typowa usterka tego modelu? Np zerwana wiązka pomiędzy drzwiami a nadwoziem? Właściciel twierdzi, że czasami jak mocno się trzasnęło drzwiami to zaczęła działać. Podrzuci ktoś manual jak rozebrać drzwi?
  Pzdr.
  Moderated By T5:

  3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

 • lampy.pl
 • Helpful post
  #2
  Ireneo
  Level 42  
  Zamiast pytać czy to wiązka sam zobacz.Demontaż tapicerki jest prosty i jest ze zdjęciami w sieci,ale też nie chciało się wpisać frazy...
 • lampy.pl
 • Helpful post
  #3
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #4
  Bambek
  Level 15  
  Sprawdź czy wyłączniki nie były zalane słodkimi napojami, chemią do prania tapicerki etc.. U mnie właśnie był przypadek zalania włącznika sterowania szybami po stronie kierowcy prawdopodobnie chemią od prania tapicerki. Wszystkie styki dosłownie "zarosły" zielonym nalotem. Też zacząłem od sprawdzenia wiązki jak się okazało trochę na wyrost bo przewody były sprawne choć kila miało pękniętą izolację (zostały zaizolowane) jednak na koniec rozebrałem wyłącznik i to był strzał w 10. Po wyczyszczeniu styków wszystko chodzi jak nowe. Z tym, że u mnie sterowanie z drzwi pasażera działało a sterowanie z drzwi kierowcy nie - szyba prawa przód.
  U Ciebie skoro nie działa ani od strony kierowcy ani od pasażera to jeszcze jest podejrzenie na moduł komfortu. Ale najpierw sprawdź to co możesz sprawdzić bezkosztowo we własnym zakresie.
 • #5
  kavior
  Level 14  
  Szyba ożyła. Przerwane były dwa przewody w przelotce pomiędzy drzwiami a nadwoziem. Nie jestem fachowcem, dla rodziny tylko dłubię w autach. Z internetu korzystam prawie tylko na telefonie i dlatego poprosiłem o pomoc i linki. Na telefonie bardzo ciężko mi coś znaleźć.
  Jeszcze dopiszę, że przerażające są młodsze samochody. W tej fabii przewody tak cieniutkie, że płakać się chcę.
 • #6
  Bambek
  Level 15  
  Fajnie że rozwiązałeś problem z szybami.
  Nie powinienem robić off topa, ale powiem tylko tyle, że fabia II oprócz przyzwoitych jak na tę klasę auta właściwości jezdnych to niczym innym pozytywnym mnie nie zaskoczyła, kable instalacji z gównolitu cienkie jak polsilver, mnóstwo drobnych wkurzających usterek:
  - pogwizduje dmuchawa,
  - nie podświetla wskazówki wskaźnika paliwa,
  - potrafi zgasnąć na luzie,
  - przygasające światła mijania,
  - uszkodzenie szczotek wentylatora chłodnicy,
  - zwichrowane tarcze hamulcowe przód,
  - rozprogramowany kluczyk,
  - zgnita wiązka na podłużnicy,
  - padnięte czujniki cofania,
  - blokujące się bębny hamulcowe tył,
  - problemy z włącznikiem sterującym szybami (tu było zalanie więc nie winię) ale musiałem za to naprawiać wiązkę w drzwiach bo kable z gównolitu popękały,
  - zaśniedziałe gniazda żarówek w tylnych lampach,
  - kiepskie słabo oświetlające drogę lampy soczewkowe,
  Jak na auto z roku 2008 z niewielkim przebiegiem to IMO jest to imponująca lista.
  Nigdy więcej fabii II.