Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
FotowoltaikaFotowoltaika
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani inwerter solarny plus akumulatory

23 Paź 2016 19:14 1842 9
 • Poziom 13  
  Witam szanownych kolegów. Panowie mam takie pytanie. Posiadam małą elektrownie wiatrową własnej produkcji. Ładuje ona akumulatory i następnie prąd z nich idzie na przetwornice, a ta daje już 240V na wydzielony obwód. Wszystkim steruje sterownik Brizo
  Akumulatory w tym układzie stabilizują napięcie dla przetwornicy i są cały czas naładowane.
  Chciałbym do tego układu zamiast tej zwykłej przetwornicy podłączyć inwerter sieciowy(solarny) o mocy 600W. Dla tego solarny, ponieważ ceny tych przystosowanych do turbin mają kosmiczne ceny...
  Zakładam że gdy podłącze taki inwerter bezpośrednio do akumulatorów(instalacja 24V) to bedzie brał swoją maksymalną moc 600W, i na pewno za długo nie pożyje(podobno inwerter nie lubi zasilania z akumulatorów).
  Oczywiście sterować nim będzie także Brizo.
  Czytałem gdzieś tu na forum żeby szeregowo pomiędzy akumulatory a inwerter podłączyć odpowiednio dobraną żarówkę, to będzie mniejszy ten prąd szedł na inwerter, a tym samym spadnie ilość watów oddawanych do sieci.
  A gdyby pomiędzy inwerter a akumulatory włożyć regulator mocy PWM powiedzmy taki jak do instalacji HHO(taki mocniejszy z Alle....)?
  Można by wtedy regulować moc oddawaną przez inwerter.
  Bedzie to działać? Ktoś może próbował?
 • FotowoltaikaFotowoltaika
 • Poziom 33  
  Nie będzie działało w ten sposób .Możesz puścić przez rezystor nastawny dużej mocy albo na żarówkach dokładając lub ujmując.
 • FotowoltaikaFotowoltaika
 • Poziom 13  
  Na pewno nie pójdzie? Na tych żarówkach to będzie się sporo energii marnować. Na pewno nie da się tego zrobić na pwm-ie?, mamy przecież XXI wiek.
 • Poziom 33  
  Podłączałem pod regulator PWM i nie poszło dopiero jak podłączyłem aku to ruszył ale szybko wyssał aku, chyba że zamiast aku podłączyć dużą pojemność kondensatorów,
 • Poziom 13  
  Regulator PWM podlaczyles pomiędzy akumulator i inwerter? A może ustawiłeś za niską moc na PWM-ie? Masz regulowany PWM? A jak ustawisz go na 100% to też inwerter nie rusza?
 • FotowoltaikaFotowoltaika
 • Poziom 13  
  Nie nie. Nie oto mi chodzi. Zależy mi tylko na ograniczeniu pradu pobieranego przez inwerter z podłączonych doń akumulatorów.
  A o stan akumulatorów dba sterownik podlaczajacy obciążenie przez PWM.
  To jak. Da się regulować moc pobierana przez inwerter sieciowy poprzez zastosowanie regulatora PWM pomiędzy inwerter a akumulatory?
 • Poziom 33  
  prose napisał:
  Podłączałem pod regulator PWM i nie poszło
  Jedynie dać kondensatory na wyjściu regulatora PWM, Z kondensatorami nie próbowałem bo zainstalowałem instalacje 5 kWp i mocniejsze inwertery.
 • Poziom 13  
  Kondensatory powinny wygładzić napięcie z pwm. Wtedy inwerter powinien ruszyć. Z drugiej strony to nie rozumiem dlaczego nie chce ruszyć.
  Kombinował może ktoś jeszcze tak z inwerterem?
 • Poziom 13  
  A tu mam taki filmik z YT . Coś jakby ogranicznik prądu zastosowany przed inwerterem. I działa
  https://www.youtube.com/watch?v=3fIW3VIzPsc
  https://www.youtube.com/watch?v=JGnE5HI7jLw
  Panowie czy to urządzenie które jest omawiane na drugim filmie,
  to ta przetwornica?

  https://pl.aliexpress.com/item/DC-DC-400W-6-4...2755623788.html?spm=2114.56010208.4.78.7FpA51

  Czy ona wyda mi 300W jeśli bedzie podłączona do akumulatora 24V i podniosę na wyjściu napięcie do 40V?