Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Movano '06 2.5CDTI - P0100 Przepływomierz masowy powietrza

23 Paź 2016 22:33 1119 10
  • Poziom 9  
    Witam, jestem tu nowy. Szukam pomocy w sprawie błędu P0100 w Oplu Movano 2.5 cdti 2006r. Przejrzałem forum w tym temacie i w większości postów nie ma odpowiedzi - Forumowicze pomogli (lub nie) i wątek się urywał bez opisu rozwiązania problemu :( Sprawa wygląda następująco:

Odpalam rano auto i nie mam mocy. Nie wchodzi na obroty, nie załącza turbiny. Morduje tak ze 400-600m i w miarę jak łapie temperaturę to idzie trochę lepiej ale bez rewelacji (muli nawet pod niewielkie wzniesienie i trzeba redukować). I mogę tak jechać 100km i bez zmian. Jak wyjadę i powiedzmy za te 600m wrzucę luz i toczę się na luzie 15-20sekund to wraca moc i do momentu jak zgaszę auto jest ok. Chodzi turbina i jest jak dawniej :) Jak zgaszę to znów nie mam mocy i muszę zapodać na luz i popyrgać na luzie kilkanaście sekund i znów jest ok. Jak nie zarzucę na luz to bez mocy jadę do czasu aż np. stanę na światłach i wtedy znów wszystko wraca. Kurde ale poemat zapodałem :) Wymieniłem EGR na oryginalny Renaulta i podmieniałem od znajomego MAP sensor. U mnie bez zmian a na moim MAPie jego auto chodzi. Jutro podjadę na komputer do znajomego i proszę o info na jakie parametry zwrócić uwagę (przy jakich obrotach itd.) Czasem mam tak, że odpalę auto (rozgrzane) i moc jest od razu - zdarza się ale rzadko. Zgłupiałem bo objaw występuje różnie (nieregularnie).

Jeżeli jakieś dane / parametry są potrzebne do głębszego poznania tematu to oczywiście się podzielę w miare mojej wiedzy :) Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 9  
    Kod blędu wyraznie informuje o problemie z przeplywka.Na kompie sprawdz na luzie ile powietrza przechodzi przez przeplywke . Dodawaj lekko gazu, wartosci powinny sie zmieniać. Jesli nie to przeplywka do wymiany.
  • Poziom 9  
    Rozumiem,że chodzi o MAPsensor? U mnie nie ma przepływomierza
  • Poziom 42  
    Więc zacznij czytać to czymś normalnym.
  • Poziom 9  
    kogo w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego możecie polecić i jakim programem (opcom)?
  • Poziom 31  
    kortyleski napisał:
    Więc zacznij czytać to czymś normalnym.

Przypuszczam że co nie podepnie to i tak będzie to błąd przepływu powietrza :cry:
  • Poziom 9  
    Po wymianie EGRu nie powinienem zrobić jakiegoś rodzaju adaptacji lub coś takiego?
  • Poziom 31  
    kwiatkowskilukasz napisał:
    Po wymianie EGRu nie powinienem zrobić jakiegoś rodzaju adaptacji lub coś takiego?

Pewnie powinieneś :|
  • Poziom 9  
    w op-com mam zablokowaną opcję "programowanie" - znaczy się nieaktywną. kto w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego pomoże w kwestii adaptacji?
  • Poziom 9  
    Jakiś namiar na clipa w Łodzi lub okolicy? ktoś coś? Bywam ze 2-3 razy w miesiącu. Ewentualnie Warszawa ale to już rzadziej :)