Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dekodera z TV - udostepnienie internetu z TV na dekoder SAT

techbud 24 Paź 2016 14:44 936 8
  • #1 24 Paź 2016 14:44
    techbud
    Poziom 8  

Ma w TV WiFi i gniazdo Rj ni nie mogę skonfigurować połączenia w sieci z dekoderem SAT bez użycia Tp-Link. Podłączyłem dekoder do telewizora kablem Rj i za pomocą udostępnienia połączenia internetowego chcę skonfigurować funkcję w sieci żeby oglądać programy Vod lub iple np. cyrowego posatu. Pytanie do fachowców czy to możliwe.

0 8
  • #2 24 Paź 2016 14:50
    sanfran
    Poziom 33  

Rozumiem, że TV jest podłączony do internetu przez WiFi i ma udostępniać Internet po kablu RJ45 do telewizora?
    Nie da się niestety.

1
  • #3 24 Paź 2016 15:10
    kpodstawa
    Poziom 31  

Przetłumaczmy z Twojego na moje: Masz sieć domową złożoną z trzech hostów: routera TP-Link, dekodera TV-Sat dołączonego do switcha w routerze kablem UTP i podobnie dołączony telewizor (lub telewizor dołączony do routera za pomocą WiFi). Do Internetu jesteś dołączony przez router TP-Link (wersja typowa) lub tak, jak tego nie opisałeś, a sugeruje poprzednik.

Ominąłeś router łącząc telewizor bezpośrednio z dekoderem kablem UTP. Jaki cel chcesz osiągnąć takim połączeniem? Np. routerem ma być telewizor, czyli mostkować połączenie z WiFi na kabel? Trzeba sprawdzić w dokumentacji, czy złącza sieciowe dekodera i telewizora obsługują bezpośrednie połączenia host-host za pomocą kabla tzw. skrzyżowanego (a może "prostego"), aby utworzyć taką minimalną sieć komputerową, nazywają "po sieciowemu" - segment.

Po uzyskaniu dodatkowych informacji o układzie Twojej sieci i opisie dokąd zmierzamy - spróbujemy dalszych rozważań (aby w końcu dojść do wniosku poprzednika, ale nie uprzedzajmy faktów).

Krzysztof Podstawa

0
  • #4 24 Paź 2016 16:29
    sanfran
    Poziom 33  

Jeśli urządzenie ma ten sam MAC address na połączeniu WiFi i "wired" (czyli RJ45) to technicznie niemożliwe jest "bridge'owanie" (mostkowanie) połączeń.
    I raczej wątpię, aby jakiekolwiek urządzenie "gospodarstwa domowego" miało taką funkcje zaimplementowaną.

0
  • #5 24 Paź 2016 22:10
    techbud
    Poziom 8  

kpodstawa napisał:
    Przetłumaczmy z Twojego na moje: Masz sieć domową złożoną z trzech hostów: routera TP-Link, dekodera TV-Sat dołączonego do switcha w routerze kablem UTP i podobnie dołączony telewizor (lub telewizor dołączony do routera za pomocą WiFi). Do Internetu jesteś dołączony przez router TP-Link (wersja typowa) lub tak, jak tego nie opisałeś, a sugeruje poprzednik.

Ominąłeś router łącząc telewizor bezpośrednio z dekoderem kablem UTP. Jaki cel chcesz osiągnąć takim połączeniem? Np. routerem ma być telewizor, czyli mostkować połączenie z WiFi na kabel? Trzeba sprawdzić w dokumentacji, czy złącza sieciowe dekodera i telewizora obsługują bezpośrednie połączenia host-host za pomocą kabla tzw. skrzyżowanego (a może "prostego"), aby utworzyć taką minimalną sieć komputerową, nazywają "po sieciowemu" - segment.

Po uzyskaniu dodatkowych informacji o układzie Twojej sieci i opisie dokąd zmierzamy - spróbujemy dalszych rozważań (aby w końcu dojść do wniosku poprzednika, ale nie uprzedzajmy faktów).

Krzysztof Podstawa

Nie ominąłem Rutera a po prostu połączyłem TV Wi-fi kablem połączyłem TV z dekoderem i chce za pomocą dekodera odbierać programy TV nadawane w sieci internetowej np VOD czy iplę

0
  • #6 24 Paź 2016 23:10
    kpodstawa
    Poziom 31  

Ukłułem Cię sarkazmem celowo, aby pokazać w jak zawiły sposób opisałeś swoją instalację. Chyba trochę brakuje Tobie "aparatu pojęciowego" z dziedziny, w której usiłujesz grzebać. Dodatkowo popełniłeś jeden z Głównych Grzechów Elektrodowych - nie podałeś typów wszystkich urządzeń, uczestniczących w tym zajściu. Przez to kręcimy się we mgle domysłów.

Wychodzi na to, że mamy do czynienia przesyłem strumieni audio-video w domowej sieci Ethernet, których źródło jest w Internecie. Czyli dekoder ma robić za odbiornik strumienia? Czy ma taką funkcję? Nie wiemy, ponieważ nie podałeś jego typu.

Spróbuj narysować schemat blokowy tej instalacji w wersji przed zmianami i w wersji Twojego wyobrażenia połączeń. Opisz wszystkie połączenia. Na razie nie potrafię wyobrazić sobie tego wszystkiego, ale może mam jakieś deficyty umysłowe.

Krzysztof Podstawa

0
  • #7 25 Paź 2016 08:03
    techbud
    Poziom 8  

Myślę że to ni jest trudne do zrozumienia i nie potrzebny jest schemat tylko trochę pomyśleć co chcę osiągnąć jeszcze raz opiszę :telewizor Sony ma wi-fi i gniazdo RJ45 dekoder z gniazdem RJ45. Wykorzystując w tv wi-fi chciałem bez użycia tp-linku odbierać vod i iplę cyfrowego polsatu łącząc tv z dekoderem za pomocą kabla .

0
  • #8 25 Paź 2016 19:02
    kpodstawa
    Poziom 31  

Kolego techbud - jestem człowiekiem starej daty, a to niesie określone skutki.

Jestem wychowany na schematach, bo tak kiedyś uczono, nawet w szkołach podstawowych. W dalszym kształceniu technicznym plany, schematy, rysunki, szkice , notatki itp. itd. - były naturalnym składnikiem środowiska pracy.

W moim wieku już nie wystarczy "trochę pomyśleć", bo procesy w korze mózgowej przebiegają wolniej, niż u Ciebie - ale do czasu - pożyjesz, to też się zużyjesz.

No, ale jeżeli Twoje zagadnienie "nie jest trudne do zrozumienia i wystarczy trochę pomyśleć", to dlaczego trochę nie pomyślałeś, łatwo nie zrozumiałeś i potrzebujesz pomocy zewnętrznej? Jak dotąd nie zwaliła Cię z nóg nawałnica skutecznych porad, a uczestnikami Elektrody są specjaliści naprawdę wysokiej próby, a przy tym życzliwi społecznicy. Czasem poburczą, ale pomogą. Na razie na placu boju zostałem tylko ja - facet, który wiele się uczy, m.in przez pisanie na Elektrodzie i niekiedy różnych głupstw (tu dorobek mam wyraźny).

Wróćmy do maszyn. Coraz więcej urządzeń ma wbudowane łącza Ethernet i może być samodzielnymi hostami sieciowymi. Jednak to nie znaczy, że mają wszystkie funkcje sieciowe. Najczęściej można przez sieć nimi zarządzać za pomocą przeglądarki, czyli to jest duplikacja fizycznej klawiatury na obudowie lub pilocie, ewentualnie z jakimiś rozszerzeniami.

Tu ciekawostka - sieciowe urządzenie multimedialne może nie obsługiwać sieciowych funkcji multimedialnych. Nabijam się z Ciebie? Nie - wyjaśnię na przykładach.

Mam w pracy kilka różnych projektorów z interfejsem Ethernet. Mam jeden odtwarzacz Blue-Ray z takim łączem. Kolega ze dwa lata temu kupił sieciowy tuner DVB-T z RJ-45, który elektroniką nie tak bardzo się różni od tunera satelitarnego tego samego producenta. Czyli blisko Twojego zagadnienia.

Z wymienionej grupy sieciowych urządzeń multimedialnych tylko jeden model projektora obsługuje sieciową funkcję multimedialną - może być odbiornikiem strumienia audio-video z sieci komputerowej. Czyli wyświetli lampą na ekranie to, co otrzyma po kablu UTP ze źródła strumienia. Resztą maszynek można przez sieć tylko zarządzać, ewentualnie monitorować, np. odczytać czas pracy lampy lub przełączyć źródło sygnału.

Właśnie o to się czepiam. Czy chcesz, aby dekoder TV-Sat był odbiornikiem strumienia AV z sieci i wyświetlał obraz - no właśnie na czym? Na telewizorze dołączonym do SAT? Też kablem sieciowym, czy HDMI, czy jakimś analogowym?

Nie opisałeś zagadnienia tak, aby można było skutecznie je rozwiązać. Nie podałeś typów urządzeń, czyli nie można z dokumentacji producentów określić, jakie urządzenia mają funkcje, a stąd - jak je ze sobą połączyć, aby otrzymać oczekiwany skutek.

Znaczy ja nie potrafię. Czekaj więc na takich speców, którzy na podstawie dotychczasowych danych (według mnie niepełnych, ale co ja tam wiem), podadzą Tobie gotowe rozwiązanie na tacy.

Krzysztof Podstawa

1
  • #9 26 Paź 2016 15:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

techbud napisał:
    Wykorzystując w tv wi-fi chciałem bez użycia tp-linku odbierać vod i iplę cyfrowego polsatu łącząc tv z dekoderem za pomocą kabla .

Zapomnij - wifi w tv nie jest hotspotem i nie przekazuje wifi dalej - wifi w tv służy tylko do obsługi netu w tv.

A dekoder ma RJ45 - podłączyć sam dekoder kablem do TP Linka (co tam już masz), albo kupić TP Linka WR702N i podłączyć dekoder CP przez wifi:
    http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=395

Uprzednio jednak wgrywając do nowego nabytku TP Linka WR702N oprogramowanie przygotowane przez CP właśnie do takiego zastosowania.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo