Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1.9dci - Klekocze silnik, rzadki olej

Lysy1975 24 Oct 2016 15:56 2709 11
    Lysy1975
    Level 2  
    Renault Megane 2003 rok 1.9dci, ostatnio wymieniłem rozrząd, turbina, egr, pompa oleju, olej, filtry nowe wszystko, cacy do dziś. Zaczął klekotać strasznie, nie widać płynu chłodniczego a olej rzadki jak woda pomóżcie, bo włożyłem w niego ponad 6000 zł i nie wiem czy opłaca się robić coś jeszcze nie wiem, co to może być i ile ewentualna naprawa
    jerry1960
    Level 35  
    Ta kwota jest źle policzona.
    milejow
    Level 43  
    Autor-jak masz jeszcze gwarancję na to, to reklamacja.
    marekwodniak
    Level 16  
    Ten rachunek to jakaś fikcja. Zawór EGR oryginał Pierburga nowy to 340 zł. Zresztą wiele rzeczy ma zawyżoną cenę. A może robiłeś to w serwisie Renault. A śruba miski olejowej z uszczelką kosztuje 8 zł. Więc mogłeś za 92 zł kupić blisko 12 sztuk..
    milejow
    Level 43  
    A turbinka chyba w ASO jest taniej.
    Marek, przy okazji-przekładaj Thalię na benzynę, wyjdzie ci taniej :D
    Lysy1975
    Level 2  
    co sie moglo stac ze zaczal tak klekotac glosno i ten olej mnie martwi
    naprawa w Lodzi Feu Vert polska i chyba cos popieprzyli ja juz nie mam sily
    gawert
    Level 13  
    Lysy1975 wrote:

naprawa w Lodzi Feu Vert polska i chyba cos popieprzyli ja juz nie mam sily
    Oni nawet wymiany opon nie robią dobrze,
  • Helpful post
    szymon198312
    Level 30  
    Toś sobie wybrał warsztat do poważnych napraw. Może zrobili płukanie silnika przed wymianą oleju i wyplukalo nagar tu i tam. Ciężko coś stwierdzić nie widząc i nie słyszac. Pojedz do normalnego warsztau i niech zobaczą.
    slaaw68
    Level 12  
    Witam.Czytam posty i żadnych mądrych słów a kolega szuka pomocy. Rzadki olej może być spowodowany niepracującym cylindrem lub przestawionym rozrządem, wtedy niespalone paliwo spływa po ściankach cylindra do miski olejowej . Napisz poziom oleju ubytek wody.
    szymon198312
    Level 30  
    Tylko jak pomóc komuś, kto zostawił tyle siana w takim warsztacie co wymienia głównie opony, hamulce, wydechy. Przyczyn może być wiele tylko co napisać mając do dyspozycji informacje ze klekocze i ma rzadki olej. Na dobrą sprawę jak znam te silniki to może być po panewce bo olej jak woda i panewka poszła wiec jeśli tak jest kwestia tego jak dostała się ropa do oleju jest już drugorzędna.