Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1.9dci - Klekocze silnik, rzadki olej

Lysy1975 24 Oct 2016 15:56 3159 11
    Lysy1975
    Level 2  
    Renault Megane 2003 rok 1.9dci, ostatnio wymieniłem rozrząd, turbina, egr, pompa oleju, olej, filtry nowe wszystko, cacy do dziś. Zaczął klekotać strasznie, nie widać płynu chłodniczego a olej rzadki jak woda pomóżcie, bo włożyłem w niego ponad 6000 zł i nie wiem czy opłaca się robić coś jeszcze nie wiem, co to może być i ile ewentualna naprawa
    jerry1960
    Level 36  
    Ta kwota jest źle policzona.
    milejow
    Level 43  
    Autor-jak masz jeszcze gwarancję na to, to reklamacja.
    marekwodniak
    Level 17  
    Ten rachunek to jakaś fikcja. Zawór EGR oryginał Pierburga nowy to 340 zł. Zresztą wiele rzeczy ma zawyżoną cenę. A może robiłeś to w serwisie Renault. A śruba miski olejowej z uszczelką kosztuje 8 zł. Więc mogłeś za 92 zł kupić blisko 12 sztuk..
    milejow
    Level 43  
    A turbinka chyba w ASO jest taniej.
    Marek, przy okazji-przekładaj Thalię na benzynę, wyjdzie ci taniej :D
    Lysy1975
    Level 2  
    co sie moglo stac ze zaczal tak klekotac glosno i ten olej mnie martwi
    naprawa w Lodzi Feu Vert polska i chyba cos popieprzyli ja juz nie mam sily
    gawert
    Level 13  
    Lysy1975 wrote:

naprawa w Lodzi Feu Vert polska i chyba cos popieprzyli ja juz nie mam sily
    Oni nawet wymiany opon nie robią dobrze,
  • Helpful post
    szymon198312
    Level 30  
    Toś sobie wybrał warsztat do poważnych napraw. Może zrobili płukanie silnika przed wymianą oleju i wyplukalo nagar tu i tam. Ciężko coś stwierdzić nie widząc i nie słyszac. Pojedz do normalnego warsztau i niech zobaczą.
    slaaw68
    Level 12  
    Witam.Czytam posty i żadnych mądrych słów a kolega szuka pomocy. Rzadki olej może być spowodowany niepracującym cylindrem lub przestawionym rozrządem, wtedy niespalone paliwo spływa po ściankach cylindra do miski olejowej . Napisz poziom oleju ubytek wody.
    szymon198312
    Level 30  
    Tylko jak pomóc komuś, kto zostawił tyle siana w takim warsztacie co wymienia głównie opony, hamulce, wydechy. Przyczyn może być wiele tylko co napisać mając do dyspozycji informacje ze klekocze i ma rzadki olej. Na dobrą sprawę jak znam te silniki to może być po panewce bo olej jak woda i panewka poszła wiec jeśli tak jest kwestia tego jak dostała się ropa do oleju jest już drugorzędna.