Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Badanie jakości powłoki cynkowej.

supchem 24 Paź 2016 17:10 348 2
  • #1 24 Paź 2016 17:10
    supchem
    Poziom 21  

Witam, w bliższym czasie planuję zacząć robić próby cynkowania galwanicznego. Jako że zajmuję się remontem różnych maszyn oraz ich budową, w szczególności maszyn rolniczych, często do mycia warzyw gdzie elementy metalowe są bardzo narażone na korozję postanowiłem część rzeczy zacząć cynkować. Prowizoryczne wanny służące do wykonania prób, zasilacz i inne elementy mam zrobione. Chemikalia i cynk są już załatwione, lektura dotycząca galwanizacji przeczytana.
    Zastanawiam się tylko w jaki sposób poza standardowymi badaniami jakimi są pomiar grubości warstwy i ważenie sprawdzić jakość powłoki?
    Chodzi mi o to że mogę np. jakiś element wystawić na działanie warunków atmosferycznych lub takich w jakich będzie pracować ale by upewnić się że ocynk spełnia swoje zadanie musiałbym poczekać kilka lat i zobaczyć czy nie rdzewieje.
    Jak ten proces przyspieszyć? Czy mogę np. zanurzyć element w jakimś roztworze i sprawdzić czy nie zardzewieje w ciągu iluś tam dni albo narażać na działanie gorącej pary? Jakie macie inne pomysły, a najlepiej doświadczenia z takimi badaniami wykonywanymi w profesjonalny sposób.
    Zależy mi by takie badanie wykonać bo zanim wezmę za coś pieniądze chciałbym mieć pewność że usługa jest poprawnie wykonana.
    Pozdrawiam.

• #2 25 Paź 2016 15:35
    malpek
    Poziom 17  

U mnie w pracy do takich testów używa się komory solnej. Jest to skrzynia w której rozpylany jest roztwór wody z solą w postaci mgły oraz regulowana jest temperatura.

• #3 25 Paź 2016 16:08
    supchem
    Poziom 21  

Po Twoim poście zacząłem czytać o komorze solnej i chyba to jest właśnie to o co mi chodziło.
    Znasz może budowę tej komory, w jaki sposób jest tam rozpylana mgła roztworu? Jest tam jakiś wtryskiwacz?
    W jakich temperaturach wykonuje się badania i na jaki czas zamyka się tam elementy?
    Zastosowana sól to chlorek sodu, czyli sól kuchenna?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME