Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł Bluetooth HM-10 - nie można sparować z telefonem z Androidem.

24 Paź 2016 19:55 1632 3
  • Poziom 4  
    Witam. Mam problem z modułem HM10. Próbuję sparować go z telefonem z androidem, ale po wybraniu z listy dostępnych urządzeń wyskakuje informacja "Powiązanie odrzucone przez urządzenie CC41-A. Powtórzyć?". Przeglądając internet natrafiłem na aplikacje BLE Scanner, po wyszukaniu niby się łączy, ale nie bardzo wiem co dalej. Moim celem jest nawiązanie połączenia i możliwość wysyłania informacji z płytki arduino do telefonu i sterowanie (np. korzystając z aplikacji RoboRemo Free) przez UART, tak jak w przypadku modułu HC-05.
    Pomoże ktoś?
  • Poziom 33  
    HM-10 to moduł Bluetooth Low Energy. W tym standardzie nie ma czegoś takiego jak parowanie. Nie ma też profili a w szczególności profilu SPP (UART przez Bluetooth).
  • Poziom 4  
    A mógłbyś troche rozwinąć temat? Jak wymienić informacje między innym modułem bądź telefonem? Głównie chciałem sterować płytką arduino uno z poziomu telefonu za pomocą jakiejś aplikacji, (graficznej, ze "składanym" interfejsem z np. diodą i przyciskiem i nadawaniem im adresów)
  • Poziom 33  
    W BLE informacje można wysyłać w trybie bezpołączeniowym i połączeniowym. W tym pierwszym urządzenie wysyła ramkę danych i o niej zapomina. Tego typu ramkę odebrałeś wyniku skanowania.
    W drugim trybie jest nawiązywane połączenie. Urządzenie jest "widziane" jako zestaw tzw. charakterystyk (coś podobnego do rejestrów procesora). W uproszczeniu komunikacja polega na zapisywaniu i odczytywaniu wartości do i z tych charakterystyk. Jakie to są charakterystyki i jakie jest ich znaczenie określa wewnętrzny firmware.
    Jeśli chodzi aplikację na smartfon to tworzy się jak każdą inną. Można też wykorzystać dostęp do BLE z poziomu przeglądarki, który nazywa się "Web Bluetooth". W takim przypadku aplikacja jest stroną WWW.