Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena siatkowa do naziemnej tv znikające programy

cyryl70 24 Paź 2016 22:13 1422 30
  • #1 24 Paź 2016 22:13
    cyryl70
    Poziom 11  

Posiadam antenę siatkową i tuner dvbt Do tej pory odbierały mi wszystkie 3 multiplexy. Multiplex 2 trochę gorzej. Do nadajnika w Sierpcu mam 53 km Domek parterowy w centrum miasta. Antena 6 m wysokości. Zaczęły źle odbierać programy z multiplexu 2. Zacząłem kombinować. Skończyło się na tym że nie mam żadnego programu a jak podłączam kabel antenowy do zasilacza to gaśnie dioda. Zmieniałem płytki w antenie, próbowałem innego zasilacza i nic z tego. Chciałbym zaoszczędzić czasu i dlatego tu piszę. Może jakieś wskazówki? Z tunera dvbt na wyjściu podłączyłem drugi tv Nie wiem czy to nie był błąd?

0 29
  • #2 24 Paź 2016 22:26
    czacha1100
    Poziom 12  

Wygląda na to ze gdzies na przewodzie antenowym od zasilacza do anteny jest zwarcie lub blędne podłączenie. Sprawdź czy gdzies nie zwarł sie drucik od ekranu z goracą żyła w przewodzie lub sprawdź ewentualnie jakimś multimetrem.

0
  • #3 24 Paź 2016 22:29
    telesat1
    Moderator na urlopie...

czacha1100 napisał:
    lub blędne podłączenie.

Wiesz o czym piszesz?

0
  • #4 24 Paź 2016 23:49
    HD-VIDEO
    Poziom 39  

Słabej jakości przewód, prawdopodobnie nie przeznaczony na zewnątrz, pękła opona zewnętrzna , przewód naciągnął wody, korozja zjadła co miała, zrobiła zwarcia/przerwy.

Jak gaśnie dioda LED a tam przy antenie jest wzmacniacz antenowy - przewód jest zwarty

0
  • #5 24 Paź 2016 23:50
    cyryl70
    Poziom 11  

przewód ma ze 2 miesiące

0
  • #6 24 Paź 2016 23:58
    HD-VIDEO
    Poziom 39  

Parę miesięcy dla niektórych przewodów to i tak dużo.

Źle zarobione wtyczki/zaciśnięte; zasilacz też może się uszkodzić - nie daje prawidłowego napięcia; wzmacniacz antenowy tez może być wadliwy; przywarła się elektrycznie do masztu antena - dipole.

Sprawdzić przynajmniej czy przy antenie jest 12V

0
  • #7 25 Paź 2016 00:02
    telesat1
    Moderator na urlopie...

HD-VIDEO napisał:
    przywarła się elektrycznie do masztu antena - dipole.

Co?

0
  • #8 25 Paź 2016 00:10
    marqqv
    Poziom 31  

Jeżeli na zasilaczu gaśnie kontrolka (dioda) to odłącz kabel przy antenie sprawdź czy nie ma zwarcia między ekranem a wewnętrznym przewodnikiem (przewód środkowy) -jeżeli nie świeci zasilacz nadal- odłącz od zasilacza przewód antenowy- nie pomaga to zasilacz do sprawdzenia , jeżeli się oświeci to pozostaje kabel do wymiany lub płytka przy antenie . Pamiętaj że nawet jeden "włosek" z ekranu stykający się z wewnętrznym przewodem spowoduje zwarcie . Sprawdź dokładnie przed wymianą kabla na nowy.

0
  • #9 25 Paź 2016 13:46
    cyryl70
    Poziom 11  

sprawdzałem inny zasilacz i też dioda przygasa

0
  • #10 25 Paź 2016 14:21
    LeDy
    Poziom 43  

cyryl70 napisał:
    sprawdzałem inny zasilacz i też dioda przygasa

Czy ty nie rozumiesz, że masz gdzieś zwarcie albo zamiast wzmacniacza dałeś symetryzator , bo pisałeś o wymianach i.... kombinowaniu.
    Cytat:
    Zacząłem kombinować. Skończyło się na tym że nie mam żadnego programu a jak podłączam kabel antenowy do zasilacza to gaśnie dioda. Zmieniałem płytki w antenie, próbowałem innego zasilacza i nic z tego

HD-VIDEO napisał:
    Parę miesięcy dla niektórych przewodów to i tak dużo.

Źle zarobione wtyczki/zaciśnięte; zasilacz też może się uszkodzić - nie daje prawidłowego napięcia; wzmacniacz antenowy tez może być wadliwy; przywarła się elektrycznie do masztu antena - dipole.

Sprawdzić przynajmniej czy przy antenie jest 12V

Nawet najtańsze wytrzymują kilka lat.
    Znasz jak wygląda antena siatkowa i co i jak jest w srodku podłączone?
    Po co ty w ogóle piszesz, chyba by se popisać?
    Ciekawe z czym jeszcze wyskoczysz?

0
  • #11 25 Paź 2016 14:59
    cyryl70
    Poziom 11  

wymieniłem płytkę w antenie i już zasilacz świeci normalnie nie przygasa W antenie mam płytkę wzmacniacza Zastanawiam się czy nie włożyć tam symetryzatora bo złapałem tylko jeden multipleks?

0
  • #12 25 Paź 2016 18:20
    LeDy
    Poziom 43  

cyryl70 napisał:
    wymieniłem płytkę w antenie i już zasilacz świeci normalnie nie przygasa W antenie mam płytkę wzmacniacza Zastanawiam się czy nie włożyć tam symetryzatora bo złapałem tylko jeden multipleks?

Widze, że nie bardzo odpowiadasz na zadawane pytania.
    Jak w antenie wzmacniacz to i zasilacz. Jak w antenie symetryzator to zamiast zasilacza wtyczka (pewno tak miałeś i ci " przywierało"). Na tej odległości wzmacniacz nie przeszkadza ale jaki i jak go zamontowałeś to nic nie wiadomo.
    Zdjęcia .

0
  • #13 26 Paź 2016 20:21
    cyryl70
    Poziom 11  

rozumiem że mam zwarcie Na tyle mam pojęcie wyobraź sobie że jest różnica pomiędzy wzmacniaczem a symetryzatorem Daruj sobie takie uwagi pod moim adresem

0
  • #14 26 Paź 2016 20:52
    LeDy
    Poziom 43  

cyryl70 napisał:
    rozumiem że mam zwarcie Na tyle mam pojęcie wyobraź sobie że jest różnica pomiędzy wzmacniaczem a symetryzatorem Daruj sobie takie uwagi pod moim adresem

Po takim pisaniu
    Cytat:
    Zacząłem kombinować. Skończyło się na tym że nie mam żadnego programu a jak podłączam kabel antenowy do zasilacza to gaśnie dioda. Zmieniałem płytki w antenie, próbowałem innego zasilacza i nic z tego

to nie wiadomo co rozumiesz więc daruj sobie te daruj. Odpowiadaj konkretami , na pytania i nie będzie trzeba pisać daruj.
    Podałem ci również co w jakim przypadku a ty zamiast odpowiedzieć na to, znowu wracasz do darowania.
    To nie ja mam sobie wyobrażać tylko ty rozumieć i wykonywać.

0
  • #15 26 Paź 2016 21:11
    000andrzej
    Poziom 37  

cyryl70 napisał:
    Z tunera dvbt na wyjściu podłączyłem drugi tv

Może coś więcej na ten temat?

0
  • #16 26 Paź 2016 23:14
    laryadi
    Poziom 17  

Może po kolei .Wymieniłeś w antenie płytkę (zakładam ,że masz w antenie wzmacniacz) to wymieć cały przewód na nowy i najlepiej na jakiś markowy. Podłącz owy przewód z zasilaczem o ile jest w antenie wzmacniacz, a jeśli jest w antenie symetryzator to bez zasilacza do TV i sprawdź odbiór.

0
  • #17 27 Paź 2016 05:44
    boguslaw robak
    Poziom 20  

Witam niech powie jaką ma tą płytke ,da zdjęcie i anteny bo to jest smieszne pozdrawiam.

0
  • #18 30 Paź 2016 20:40
    cyryl70
    Poziom 11  

wymieniłem płytke na swa 2000 st i chodzi Odbierają mi mux 1 i mux 3 super a mux 2 słabo A po podłączeniu drugiego tv na mux 2 pojawia sie mozaika i nie da sie tego oglądać Czy do tego drugiego tv trzeba poprowadzić przewód bezpośrednio z anteny bo podłączyłem go z wyjścia dekodera dvbt pierwszego tv? czy może wzmocnić go jeszcze zasilaczem?

0
  • #19 30 Paź 2016 21:10
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 30 Paź 2016 22:18
    cyryl70
    Poziom 11  

a skąd ty wiesz, że niechlujną? jesteś prorokiem?

0
  • #21 30 Paź 2016 22:28
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 30 Paź 2016 22:34
    000andrzej
    Poziom 37  

Po objawach tak można wnioskować. Z anteny najlepiej zrobić rozgałęźnik i podłączyć do jednego i drugiego TV.
    Koledzy zadawali pytania i jak na razie konkretnych odpowiedzi.

0
  • #23 30 Paź 2016 23:39
    cyryl70
    Poziom 11  

przecież odpowiadałem na nie

Dodano po 21 [minuty]:

możecie mi podpowiedzieć jaką antene kupić zamiast tej siatkowej? i co z podłączeniem drugiego tv? a może symetryzator do tej siatki wystarczy?

0
  • #24 31 Paź 2016 10:12
    LeDy
    Poziom 43  

cyryl70 napisał:
    wymieniłem płytke na swa 2000 st i chodzi Odbierają mi mux 1 i mux 3 super a mux 2 słabo A po podłączeniu drugiego tv na mux 2 pojawia sie mozaika i nie da sie tego oglądać Czy do tego drugiego tv trzeba poprowadzić przewód bezpośrednio z anteny bo podłączyłem go z wyjścia dekodera dvbt pierwszego tv? czy może wzmocnić go jeszcze zasilaczem?

I dalej to samo. Już pisałeś, że wymieniłeś:
    cyryl70 napisał:
    Cytat:

Tam miałeś jeden multiplex i reszty brak a tu już 2 super i trzeci słabo?
    Cud jakiś? Pisz konkrety co i jak robisz.

0
  • #25 31 Paź 2016 12:13
    laryadi
    Poziom 17  

cyryl70 napisał:
    przecież odpowiadałem na nie

Dodano po 21 [minuty]:

możecie mi podpowiedzieć jaką antene kupić zamiast tej siatkowej? i co z podłączeniem drugiego tv? a może symetryzator do tej siatki wystarczy?

Pod tym linkiem Link masz schematy przykładowej instalacji na dwa i więcej TV .
    A próbowałeś odbierać z Raszyna (Warszawa k. 58 mux1 / k.48 mux2 / k.27 mux3) lub z Łódzi (Łódź EC4 k.46 mux1 / k.24 mux2 / k.43 mux3 )? .A po drugie sprawdziłeś odbiór na samym symetryzatorze ?
    Ja odbieram na tej antenie Link bez wzmacniacza ,przewód TRISET 113PE do tego rozdzielam to na 4 TV i nie mam z tym żadnych problemów ,a do nadajnika ma 70 km.
    Coś robisz źle . Zrób zdjęcia Twojej instalacji ,bo tak to możemy tylko gdybać

0
  • #26 31 Paź 2016 22:11
    marqqv
    Poziom 31  

Jak już masz zasięg anteny to jakim cudem muxy uciekają , na pewno dobrze dostrojone .

0
  • #27 31 Paź 2016 22:29
    cyryl70
    Poziom 11  

Antene siatkową z wzmacniaczem mam na wysokości około 6 metrów Do nadajnika chyba 53 km Koncentryk połączony jest do wejścia tunera dvbt a z wyjścia tego tunera połączyłem z drugim tv który nie ma mpg4 i na tym drugim tv mux 2 praktycznie nie odbiera Na pierwszym odbiera słabo

Dodano po 3 [minuty]:

nie sprawdzałem jeszcze na samym symetryzatorze i nie próbowałem jeszcze odbierać z Raszyna i z łodzi A to nie za daleko?

0
  • #28 31 Paź 2016 22:47
    000andrzej
    Poziom 37  

Podłącz ten drugi TV bezpośrednio pod antenę czyli zamiast dekodera podłącz ten drugi TV. Zobacz czy będzie to samo.

0
  • #29 31 Paź 2016 22:48
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #30 01 Lis 2016 01:31
    laryadi
    Poziom 17  

cyryl70 napisał:
    nie sprawdzałem jeszcze na samym symetryzatorze i nie próbowałem jeszcze odbierać z Raszyna i z łodzi A to nie za daleko?

Według teorii jest za daleko ,ale praktyka czasem pokazuje co innego. Warto spróbować.

0