Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki laptop kupić ? (do 3 tys.)

24 Paź 2016 23:32 510 2
  • Poziom 8  
    Cześć,
    z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział ale uznałem,że ten będzie najbardziej stosowny.
    Po wymianie wadliwych elementów w moim komputerze stacionarnym przyszła pora na zakup laptopa.Na ten cel chcę przeznaczyć 3 tys. PLN lub troszke więcej jeśli zajdzie potrzeba :)
    Mam na oku laptop firmy Lenovo ale nie jestem specem więc chciałbym się poradzić ludzi bardziej obeznanych w temacie :) w sklepach nie ma co pytać bo zazwyczaj jest tak,że po prostu chcą wcisnąć coś aby zarobić lub się znaja tyle co ja :)
    Link
    co sądzicie o tym lapku ? jest sens kupna ? a może jesteście w stanie doradzić coś wartego kupna ?
    Laptop potrzebny jest mi bardziej do pracy (pisanie pism itd.) od grania mam pc ale różnie może być więc chciałbym kupić coś bardziej uniwersalnego :)
    Pozdrawiam :)
  • Specjalista AGD
    W okolicach 3000zł masz np. Toshiba Portege Z30 lub HP EliteBook 840 G1. Niestety, to beznapędowce.
  • Poziom 30  
    AbdulBenAdi napisał:
    Po wymianie wadliwych elementów w moim komputerze stacionarnym przyszła pora na zakup laptopa.Na ten cel chcę przeznaczyć 3 tys. PLN lub troszke więcej jeśli zajdzie potrzeba :)

AbdulBenAdi napisał:
    Laptop potrzebny jest mi bardziej do pracy (pisanie pism itd.) od grania mam pc ale różnie może być więc chciałbym kupić coś bardziej uniwersalnego

Witam
    Laptop Essential B70-80, który wybrałeś i załączyłeś w linku nie ma najlepszych parametrów (i3-5005U, RAM 4GB, SSHD 1TB + SSHD 8 GB , GF920M, matryca matowa 17,3 cala - 1600 x 900) w stosunku do ceny 2699,-zł.
    W tym laptopie procesor i3 5005U został zintegrowany z kartą graficzną HD4400, a powinien współpracować z bardziej wydajną kartą HD5500.
    Ale przedstawiony przez Ciebie laptop ma pewne plusy, na które należy zwrócić uwagę - matryca matowa, wi-fi w standardzie ac i dodatkowy dysk 8GB SSHD, który ma wpływ na szybsze otwieranie aplikacji oraz na przyśpieszenie startu i zamykania systemu operacyjnego.

W sklepie internetowym Media-Markt jest bardzo dobry uniwersalny Laptop LENOVO Z70-80 80FG00J4PB - nr kat.: 1301163, ale dostępny już tylko z ekspozycji sklepowej w cenie 2549,-zł (cena przed obniżką 2799,-zł).
    Polecam ten laptop. Laptop nadaje się do pisania. Klawiatura pracuje cicho, klawisze odznaczają się niewielkim skokiem, co pozwala na przyjemną pracę przy pisaniu. Rozmieszczenie klawiszy jest ergonomiczne i wygodne dla użytkownika. Przy bardziej skomplikowanych pracach biurowych można dołożyć pamięć RAM 4 GB.
    Laptop posiada dobrze skonfigurowane ze sobą podzespoły :
    Matryca matowa 17,3 cala wykonana w technologi IPS LED Full HD (1920 x 1080),
    Bardzo dobry 2-rdzeniowy procesor i5 5200U (2,2 GHz...2,7 GHz Turbo),
    Dobra karta graficzna GF840M (2GB pamięci własnej) dla mniej wymagających gier
    + zintegrowana karta graficzna Intel HD 5500
    Dysk hybrydowy SSHD 1TB + SSHD 8 GB,
    Pamięć RAM 4GB DDR3 - dwa gniazda pamięci, max obsługiwana ilość pamięci 16 GB
    Wi-fi w standardzie ac,
    Napęd optyczny DVD+/-RW Super Multi Dual Layer
    Windows 10 Home PL z partycją recovery (przywracanie systemu).
    Laptop jest nadzwyczaj cienki - wysokość 2,52 cm w porównaniu do jego gabarytów , a jego podzespoły umieszczone są w obudowie aluminiowej - aluminium szczotkowane (spód jest z tworzywa sztucznego), co rzadko się zdarza w tej grupie cenowej.

Gdyby jednak zależało Ci na jeszcze bardziej wydajnym laptopie to proponuję spojrzeć na laptop Asus, który jest w sprzedaży także w sklepie internetowym Media- Markt w cenie 2549,-zł (cena przed obniżką 2799,-zł) z procesorem szóstej generacji i5 6200U oraz dedykowaną kartą graficzną GF940M, przy której można już zagrać nawet w nowsze gry, ale na niskich ustawieniach.

Laptop ASUS K756UB-TY016T cena 2549,-zł
    Nr katalogowy: 1297810
    Matryca - ekran: 17.3 cala , LED , błyszczący, 1600 x 900 (HD+)
    Procesor: Intel Core i5-6200U ( 2 rdzenie, 2,3 GHz...2,8 GHz Turbo)
    Pamięć RAM (zainstalowana): 4 GB
    Dysk HDD: 1 TB
    Karta graficzna: NVIDIA GeForce 940M - 2GB DDR3 (pamięć własna)
    Napęd optyczny: DVD Super Multi DL
    System operacyjny: Windows 10 Home
    Kolor brązowy

Na allegro jest do sprzedania uniwersalny laptop Acer F5-771G w cenie 2999,-zł - nr aukcji 6579735279.
    Ma dobre parametry w tym przedziale cenowym:
    Matryca matowa LED 1920 x 1080 (FullHD) 17,3 cala,
    Procesor szóstej generacji i5 6200U (2 rdzenie, od 2.3 GHz do 2.8 GHz Turbo, 3 MB cache)
    Dobra karta graficzna GF940MX (2 GB pamięci własnej GDDR3) trochę lepsza od karty standardowej GF940M,
    + zintegrowana karta graficzna Intel HD 520,
    Duża ilość szybkiej pamięci RAM 8 GB DDR4 - taktowanie 2133 MHz
    Dysk twardy 1000 GB SATA 5400 obr.
    Napęd optyczny Nagrywarka DVD+/-RW Dual Layer
    System operacyjny Windows 10 Home PL z partycją recovery
    Złącza:HDMI, USB 3.1 Gen.1, USB Typu-C