Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 1.6 HDI 55KW - Płyn ucieka przez korek, temp. nie wzrasta

pawelrog21 25 Paź 2016 00:15 885 3
  • #1 25 Paź 2016 00:15
    pawelrog21
    Poziom 4  

Witam,

Posiadam Peugeot Partner 1.6 HDI 75 KM 2008r. Od samego początku są z nim problemy. Obecnie przebywam w Szwecji a są tu chore stawki za naprawy i chciałbym prosić o pomoc. Może Wy pomożecie mi ustalić gdzie jest usterka. Niedawno miałem sytuację, że codziennie ubywało mi płynu w zbiorniczku wyrównawczym, po kilku dniach dolewania wskazówka temperatury zaczęła szaleć, temperatura rosła, za chwilę spadała i znowu rosła. Przez korek wypchało mi płyn. Znalazłem mechanika, początkowo stawiał na uszczelkę pod głowicą, ale koniec końców wymienił termostat. Skasował 1500 zł i problem z głowy. Na dwa dni...
    Teraz wskazówka temperatury ani drgnie, cały czas jest na minimum. Ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym wzrasta po odpaleniu silnika i płyn wypływa przez korek, ale płyn jest zimny. Chłodnica i wszystkie przewody także są zimne. Brak też ciepłego powietrza z nawiewu.

Czy po tych objawach jest jakaś możliwość ustalenia gdzie leży przyczyna awarii? Rozmawiałem z kilkoma mechanikami, kilku stawia na uszczelkę pod głowicą, jeden na pompę wody. Nie chciałbym znowu wyrzucić pieniędzy w błoto.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 25 Paź 2016 00:25
    sigwa18
    Poziom 28  

1.Sprawdź kup korek 2. Sprawdź czy jest chłodnica EGR jak jest trzeba sprawdzić czy nie jest dziurawa. Jak tu będzie wszystko ok to zostaje uszczelka pod głowicą.

0
  • #3 26 Paź 2016 21:11
    Staszek49
    Poziom 34  

Zrób przyrządem próbę na zawartość spalin w zbiorniczku wyrównawczym i dopiero w razie konieczności pomyśl o wymianie uszczelki. Czy nagrzewnica została właściwie odpowietrzona, bo brak grzania zależy m.in. od ilości płynu w układzie. Korek w zbiorniczku wyrównawczym musi być sprawny, jeśli masz zastrzeżenia do jego szczelności, to na próbę podmień go np. ze sprawnego auta. Upewnij się, czy pompa wodna jest sprawna.

0
  • #4 27 Paź 2016 08:09
    766630
    Użytkownik usunął konto