Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeep Grand cherokee WJ 2,7crd - dziwne zachowanie elektroniki

25 Paź 2016 10:09 1569 3
  • Poziom 16  
    W nieużywanym przez 2 tyg samochodzie rozładował mi się akumulator praktycznie do zera…
    Naładowałem, sprawdziłem pobór prądu – wyszło około 0,5A – cos czasami bierze nie mogę namierzyć co, bo ostatnie pomiary już spadł pobór prądu do 0,07 – 0,08A.
    Odpaliłem samochód - wszystko w porządku, po przejechaniu około 1km samochód zaczyna świrować…tzn.

-komputer przestaje pokazywać dane.. (evic) zamiast wartości spalania, zasięgu itp. Pokazuje kreski….
    Nie pokazuje tez kierunku i temperatury chyba tez……,
    - Panel klimatyzacji temperaturę wyświetla w zakresie od 55 do 85,
    -sterowanie radia z kierownicy nie działa..
    -elektryczne sterowanie szyb nie działa (otwieranie szyberdachu działa)
    -po otwarciu przednich drzwi nie zapala się światło w środku – po otwarciu tylnych ok
    - podświetlenie zegarów świeci jeszcze kilka sek. po wyjęciu kluczyka ze stacyjki…
    - Po odłączeniu akumulatora znowu jakiś 1km działa wszystko w porządku i nagle sytuacja jak poprzednio…

Co może być nie tak?, co i jak sprawdzić?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 25  
    Wygląda na to, że gdzieś dostała się woda. Sprawdź dokładnie okolicę pod deską rozdzielczą.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 16  
    Dziwne - po około 2 miesiącach umiarkowanej walki z problemem zauważyłem ze nie pali mi się prawy stop, po poruszaniu zarowki chwile świecił a teraz nie mam wcale stopów...... Ale cały poprzedni problem z elektronika nagle znikł...

Czyżby cos było nie tak z instalacja świateł stopu czy taki problem mógł dawać efekt jak wyżej -tzn świrowanie całej elektroniki??

Jak sterowany jest stop w tym aucie czy komputer ma jakiś wpływ na stop?