Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-4195FN - Prawdopodobnie uszkodzony firmware, formatter lub pamięć.

doc struś 25 Paź 2016 11:36 375 0
  • #1 25 Paź 2016 11:36
    doc struś
    Poziom 10  

Dzień dobry, jestem zmuszony prosić o pomoc, z powodu braku części zamiennych nie mogę do końca zweryfikować co jest przyczyną problemu..

Urządzenie trafiło na serwis na konserwację, wymianę rolek i fusera, miało problemy z poborem i zacięciami w fuserze. Wszystko wymienione, usterki mechaniczne zostały usunięte i urządzenie pracowało tak jak powinno. Testowałem je dość długo i praktycznie na sam koniec testowania chciałem wydrukować, stan materiałów i licznik. Drukarka przygotowała się do wydruku, dała komunikat o nagrzewaniu, status OK na zielono, następnie na wyświetlaczu pojawił się pasek postępu i w całkowitej ciszy, bez dźwięków lasera/napędów drukarka myśli w nieskończoność bez żadnego błędu.

Podczas próby wykonania kopii otrzymujemy komunikat "niedostępny" i drukarka nie podejmuje żadnych działań.
    Podczas próby wydruku licznika itp, mamy komunikat o drukowaniu i drukarka myśli w nieskończoność.
    Ani razu nie informowała o błędach, poprawnie reaguje na otwieranie klap, brak papieru, podanie dokumentu, jest widoczna i nie zgłasza błędów po podpięciu do komputera, całe menu też działa prawidłowo.

Czyli jak by to powiedzieć, jest sprawna tylko że nie drukuje..

Sprawdziłem kilka razy wszystkie połączenia, zmieniłem fuser, tonery (oryginalne).

Próba wgrania nowego firmware kończy się niepowodzeniem, jednak wygląda to tak jak by urządzenie nie mogło wgrać nowych plików, zawiesza się dokładnie tak samo jak przy próbie wydruku czegoś z pamięci. Po długim oczekiwaniu i ręcznym resecie, urządzenie nadal działa tak jak wcześniej, tak jak by nawet nie zaczęło podmieniać plików oprogramowania.

Bez kości Ram urządzenie nie startuje, tak samo jest po podmianie na inną kość, jednak nie dedykowaną do tego urządzenia.

Wygrzaliśmy formatter, żadnych zmian.

Czy przyczyną będzie pamięć RAM?

Niestety ale nie mamy dawców żeby podmienić części, zajmujemy się głównie urządzeniami Ricoh i HP a Samsung trafia do nas bardzo rzadko..

Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam

0 0