Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 mpi 8v - Nie pali jeden cylinder na zimnym silniku

marcin_xyz 02 Lis 2016 22:04 16185 87
    sebap
    Poziom 41  
    marcin_xyz napisał:
    Awaryjnie na gazie tez nie odpale ponieważ centralka od gazu włącza sie po uruchomieniu silnika

Wsiadasz do auta, na wyłączonym zapłonie przytrzymujesz przycisk na centralce od gazu i wtedy kręcisz rozrusznikiem. Powinien odpalić na gazie. Jak odpali to nie dodawaj gazu bo reduktor zamarznie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    marcin_xyz
    Poziom 6  
    Tak jak już pisałem, nie mogę odpalić go na gazie ponieważ to sterowanie od gazu z przyciskiem i kontrolkami zaczyna byc aktywne juz po uruchomieniu silnika. W pozycji kluczyka na zapłon, sterowanie jest wyłączone. Trzebaby ewentualnie puścić plus z akumulatora do centralki. Tylko pytanie czy i komputer od gazu załącza sie juz na zapłonie czy dopiero po rozruchu
    sebap
    Poziom 41  
    Zrozumiałeś to, co napisałem wyżej? Wduszasz i trzymasz przycisk na wyłączonej centralce, przed włączeniem zapłonu.
    Daro122
    Poziom 30  
    Zamień miejscami wtryski benzyny , miałem w fabii podobny przypadek z zapchanym wtryskiem .
    hobbista
    Poziom 18  
    T5 napisał:
    luzy się reguluje.
    Nie , nie ma tutaj czegoś takiego. Są popychacze hydrauliczne . Po każdej wymianie uszczelki przy planowaniu głowicy należy przeprowadzić procedurę regulacji tzw. wstępnego napięcia hydropopychaczy.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    marcin_xyz
    Poziom 6  
    Co do odpalania na lpg, spróbowałem tak jak kolega pisał i nie zadziałało. Co do stanu popychaczy, sprawdzali je przy wymianie upg bo ich o to poprosilem, przynajmniej teoretycznie
    D_Mrozu
    Poziom 21  
    T5 napisał:
    Z kablami mój błąd, luzy się reguluje.

Witam.
    Na ten temat są 2 szkoly.
    Jedna mówi, że w tym silniku luzów się nie reguluje - kolejna modyfikacja oryginalnego czechosłowackiego silnika to hydrauliczna regulacja luzu zaworowego.
    Wstępnie reguluje się luz na 0 i dokręca 2 obroty. Resztę "załatwia" automatyczna regulacja.
    Druga mówi o ustawieniu luzu na 0,2mm zarówna na ssącym, jak i wydechowym.

Ja w moim AME po wymianie UPG i planowaniu głowicy wstępnie napiąłem hydropopychacze i jet OK.
    Zobacz jeszcze tu:
    http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.ph...ie+pali+na+jeden+cylinder+po+drobnym+remoncie
    Pozdrawiam.
    hobbista
    Poziom 18  
    D_Mrozu napisał:
    Na ten temat są 2 szkoly

Zgadza się , z tym że jedna jest właściwa. Ta druga ze szczelinomierzem prawdopodobnie wynika z oglądania obrazków w manualu bez zrozumienia opisu czemu to ma służyć.
    Skoda Fabia 1.4 mpi 8v - Nie pali jeden cylinder na zimnym silniku
    marcin_xyz
    Poziom 6  
    Czy normalnym jest ze po zupełnym odpieciu kompa lpg auto nie chce odpalic?
    sebap
    Poziom 41  
    Zależy w jaki sposób odciąłeś.
    marcin_xyz
    Poziom 6  
    Wypialem go zupelnie z instalacji poorzez wyciagniecie dwóch wtyczek
    hobbista
    Poziom 18  
    Nie czytasz z uwagą tego co już tutaj zostało napisane np.
    sk700 napisał:
    Przewód sterujący wtryskiwaczem jest przecięty i w to miejsce podłączone są 2 przewody idące do sterownika gazu. Znajdź to miejsce i na próbę połącz te przewody tak jak były oryginalnie ( wtedy jeździj tylko na benzynie). Jeśli wykluczysz instalację gazową to przewody połącz tak jak były poprzednio.

Odpiąłeś sterownik gazu to i nie masz sterowania wtryskiwaczami benzyny, więc jak ma odpalić ?
    marcin_xyz
    Poziom 6  
    Odlaczylem wtryskiwacze benzyny od instalacji lpg, zamienilem też wtryski miejscami, jeszcze raz zamienilem miejscami świece, sprawdzilem czy jest iskra (jest),podlaczylem dodatkową masę do silnika i nic z tych rzeczy nie przyniosło skutku. Pozostaje regulacja zaworów i sprawdzenie cisnienia, czego już sam nie zrobię. Zastanawia mnie ciagle skąd bierze sie to przebicie iskry z silnika na pasek
    m789
    Poziom 16  
    marcin_xyz napisał:
    Zastanawia mnie ciagle skąd bierze sie to przebicie iskry z silnika na pasek
    Jak możesz to nagraj tą iskrę i wrzuć tu filmik.
    marcin_xyz
    Poziom 6  
    Wątpię aby bylo to widać na nagraniu. Jest to niebieska iskra przeskakujaca juz chyba z bloku silnika na pasek juz nie pamiętam id czego. Niby wymienialem cewke ale na używana. Skądś musi się to brać. Myślę czy nie zaryzykować zakupu nowej cewki.
    karol1977
    Poziom 13  
    Widzę że temat sam rozwiązałeś >>>wymień cewki lub podmień na próbę jak masz od kogo żeby nie generować kosztów > iskra nie powinna skakaś tam gdzie potrzeba , a nie daje ci na świecę bo ma przebicie :D >>> :D
    Po zdjęciu obejrzyj dokładnie moduł z cewkami i fajkami musi mieć gdzieś ślady przebicia (choć nie zawsze to widać) :D
    marcin_xyz
    Poziom 6  
    Tutaj fajki sa na tyle krótkie że zauwazylbym przebicie fajka-silnik. Natomiast tu tego nie widać. Zamienialem też fajki miejscami. wiec na mój rozum jeśli iskra gdzieś ucieka to juz w głowicy, jednak nie wiem czy jest to mozliwe.
    hobbista
    Poziom 18  
    marcin_xyz napisał:
    Wątpię aby bylo to widać na nagraniu. Jest to niebieska iskra przeskakujaca juz chyba z bloku silnika na pasek juz nie pamiętam id .
    Aż z ciekawości spojrzałem na swój motor ( mam taki sam) Od pierwszej świecy do paska jest ok 12 cm. Zastanów się , pomyśl i napisz temat od nowa.
    m789
    Poziom 16  
    Właśnie mnie zaciekawiło skąd tam ta iska. Jak się postarasz to będzie widać (kamerkę ustawiasz na miejsce w którym jest ta iskra i gasisz światło).
    Pozostań przy tym co miałeś zrobić sprawdź ciśnienie i zawory. Cewkę na razie odpuść bo z tego co napisałeś to ta iskra prawdopodobnie to nie z cewki. Trochę daleko z tej cewki do paska/ kół pasowych.
    Skoda Fabia 1.4 mpi 8v - Nie pali jeden cylinder na zimnym silniku Skoda Fabia 1.4 mpi 8v - Nie pali jeden cylinder na zimnym silniku
    Daro122
    Poziom 30  
    Wyeliminuj definitywnie problem iskry aby po dwóch tygodniach pisania i snucia teorii nie okazało się że przyczyną jest przeskakująca gdzieś iskra .
    marcin_xyz
    Poziom 6  
    Zgodnie z moimi przewidywaniami, iskry nie widać na nagraniu. Załączam zdjęcie z zaznaczonym miejscem pojawiania się iskry.

Zrobiłem jeszcze eksperyment, zdjąłem fajkę z tego cylindra który jest najbliżej miejsca przeskakiwania iskry, wyjąłem też sprężynkę z cewki i odizolowałem ją tak aby uniemożliwić przechodzenie iskry z cewki na świecę. A mimo to zaznaczone na zdjęciu przebicie nadal występowało.
    Teodor85
    Poziom 20  
    Było kiedyś już o podobnym przypadku tutaj na elektrodzie, wyszło chyba na to że pasek się elektryzuje.
    marcin_xyz
    Poziom 6  
    Właśnie czytałem gdzieś w internecie o elektryzowaniu paska. Czy to mogłoby mieć jakiś wpływ na pracę tego cylindra?
    Daro122
    Poziom 30  
    Teraz twoja cewka zapłonowa nadaje się na śmietnik , iskra nie może wisieć w powietrzu nawet jak zaizolujesz , napięcie już wytworzyło sobie drogę i będzie tam przebijać . Widzę to tak nowa cewka i nowe świece dobrej firmy i masz spokój z iskrą i z jej przeskakiwaniem .
    marcin_xyz
    Poziom 6  
    Dziś zupełnie przypadkiem zauważyłem ze w oleju silnikowym czuć zapach benzyny
    marcin_xyz
    Poziom 6  
    Zapach benzyny jest również wyczuwalny w spalinach, jakby nie przepalał tej benzyny (wtedy kiedy pracuje na 3 cylindrach). Jeśli gubiłby iskrę to wydaje mi się że znaczenia nie miałaby temperatura silnika i problem występowałby cały czas.
    kkknc
    Poziom 43