Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski

25 Paź 2016 13:41 1011 5
  • Poziom 9  
    Cześć :)

Mam problem z moją pralką Indesit WIL106SP, nie reaguje na przyciski, po podłączeniu zasilania żadna dioda nie zaświeca się - gniazdko sprawdzone, suszarka wpięta do niego działa.

To jest już 2 awaria mojej pralki. 1 nastąpiła jakiś czas temu i zaczął się palić filtr przeciwzakłóceniowy, który był zamontowany na kablu. Miał luźny wtyk w kostce i zaczęło iskrzyć, filtr się spalił. Wyciąłem go i ominąłem spinając kabel zasilający z resztą instalacji pralki. Od tamtego czasu działała, ale miała dziwne zachowanie, po włączeniu wszystkie diody pulsowały przez jakieś 15sekund. Po tym czasie gasły i migała dioda blokady drzwi. Po nastawieniu programu i zamknięciu drzwi cały cykl prania wyglądał w porządku - tu nic się nie działo.

Aż do ostatniego razu, kiedy Tauron wyłączył prąd na osiedlu. Wtyczka pralki była w gniazdku. Jak wróciłem z pracy i prąd już był, to wszystkie diody na pralce migały tak jak wyżej opisałem - tylko, że nie przestawały migać, niestety żaden przycisk, zmiana położenia pokrętła nie dawała efektu, jedynie wyciągnięcie kabla z gniazdka. Po jego ponownym wpięciu znowu dyskoteka.

Zacząłem szukać i znalazłem na youtubie takie filmiki:
    https://www.youtube.com/watch?v=S1L2N7srXKs
    https://www.youtube.com/watch?v=P6WZNLO6wE4

No i się okazało, że po wyjęciu płytki sterowniczej mam dokładnie to co prezentują, uwypuklony kondensator. Pojechałem do elektronika z płytką i wymienił mi wstawiając zamiast 10V - 25V z tą samą pojemnością.
    Poskładałem do kupy pralkę, podłączyłem wszystkie taśmy tak jak wcześniej była połączona (zrobiłem zdjęcie) i efekt jest taki że jest martwa, nie włącza się.

Co sądzicie :)?
  • Specjalista AGD
    Moduł miałeś uszkodzony już wcześniej (te pulsowanie diód ) a teraz padł ci całkowicie daj zdjęcie modułu z obu stron to coś doradzimy.
  • Poziom 9  
    Hej, dzięki.
    Wrzucam galerie fotek - ciężko uchwycić fotę, bo albo światło wali po płytce, albo za ciemno.
    Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciskiIndesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski
    Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski
    Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski Indesit WIL106SP - nie włącza się, brak reakcji na przyciski
  • Specjalista AGD
    Sprawdź cewkę L1 i 2 opory mają mieć R20=220K i R21=10Ω. Można też sprawdzić TNY264PN, ale to dopiero jak będzie wiadomo co z oporami.
  • Poziom 9  
    A możesz mi napisać jak te opory się mierzy? Nie jestem elektroniczny - multimetr ustawiam na pomiar rezystancji i przykładam do nóżek rezytorów raz R20 później R21? Rozumiem, że wszelkie pomiary muszę robić na płytce podłączonej do pralki wszystkimi złączami?
  • Specjalista AGD
    Weź płytkę i jedź do elektronika niech ci pomierzy tak będzie najlepiej.