Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung BQ1D6G144XEO - Piekarnik Samsung BQ1D6G144XEO - błąd E-83

25 Paź 2016 23:04 2487 3
 • Poziom 10  
  Witam
  Piekarnik Samsung BQ1D6G144XEO pewnego dnia strzeliło, zaśmierdziało i przestał działać. Po oględzinach stwierdziłem uszkodzony przekaźnik wentylatora chłodzącego (górnego) i wypaloną (jak po eksplozji) ścieżkę sterowania tym przekaźnikiem na płycie głównej o symbolu DE92-02369D. Po wymianie AQG22212, odtworzeniu ścieżek i wymianie stabilizatorów napięć 5 i 12V piekarnik odezwał się, ale wyświetlając błąd E-83 - brak komunikacji wyświetlacza z płytą główną.

  Zamówiłem więc nową płytę i otrzymałem płytę o symbolu DE92-02746D - występującą w katalogu równolegle ze starą płytą (wygląd w zasadzie identyczny).
  Po zamontowaniu i włączeniu: wyświetliło błąd E-83 i włączył się buzer.

  Moje pytanie - wywaliłem 430 zł w błoto (sklep raczej nie przyjmie zwrotu...), może jest jeszcze coś na co nie zwróciłem uwagi? Proszę bardziej doświadczonych o opinię, może jakąś wskazówkę. Na płytce wyświetlacza widnieje DE96-00891D.
  Wentylatory i grzałki sprawne.
 • Relpol przekaźniki
 • Specjalista AGD
  dydekd napisał:
  wywaliłem 430 zł w błoto

  I tak i nie.
  Moduł wyświetlacza chyba jeszcze "leży" i kosztuje tyle samo.
  Osobiście - dałbym sobie spokój z tym piekarnikiem :|
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 10  
  No chyba tak zrobię. Nie mam pomysłu jak bez wymiany sprawdzić moduł wyświetlacza, a inwestycja w niepewne i to całkiem sporej kasy...
 • Poziom 10  
  Piekarnik po wymianie płytki wyświetlacza pracuje jak należy. Reasumując: płyta główna i płyta wyświetlacza uszkodzone. Po dokładnych oględzinach miejsca użytkowania okazało się że winna była dostająca się po przewodzie gazowym z górnej części kuchenki woda (kiepski monter zlewozmywaka:/)Części nie tanie, ale to mimo wszystko tylko połowa wartości nowego.
  Temat do zamknięcia