Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xiaomi redmi note 3 pro - Czy opłaca się kupić ?

25 Paź 2016 23:29 1107 11
  • Poziom 9  
    Witam, jak zły dział to proszę o przeniesienie. Czy opłaca się kupić ten model ze snapdragonem za 400? Tel podobno się nie włącza po próbie wgrania softu. Po podłączeniu ładowarki mruga czerwona dioda, czytałem że to może być wina nadmiernie rozładowanej baterii i ładowarka nie domaga lub szkoda po próbie wgrania softu. A wy jak myślicie, opłaca się ?
  • Poziom 25  
    Jeżeli jest to tylko nadmiernie rozładowania bateria to pomoże mocniejsza ładowarka żeby "pobudzić" go do życia.
    Czasami nawet oryginalne ładowarki są wadliwe albo za słabe na taką przypadłość.
    Jeżeli jest to szkoda po wgraniu softu, a telefon po przytrzymaniu power+vol- przechodzi w tryb fastboot to bez problemu wygrasz od nowa soft.
    Moim zdaniem opłaca się za 400 zł brać fona o wartości powyżej 1k.
    Po zakupie pomogę żeby się obudził :)
  • Admin grupy GSM
    gierekpl napisał:
    Tel podobno się nie włącza po próbie wgrania softu.

Chyba, że to tylko opis aby złapać kupca a tak na prawdę telefon został uszkodzony w zupełnie innych okolicznościach. Osobiście nie ryzykowałbym zakupu uszkodzonego telefonu puki co niszowej marki na naszym rynku.
  • Poziom 9  
    Tel niby tylko przy probie wgrania softa padł. Zalany i upuszczony też nie był bo wizualnie jest w bardzo ładnym stanie.
    To jak myślicie ? zaryzykować kupno ?
  • Poziom 20  
    tino2003 napisał:
    gierekpl napisał:
    Tel podobno się nie włącza po próbie wgrania softu.

Chyba, że to tylko opis aby złapać kupca a tak na prawdę telefon został uszkodzony w zupełnie innych okolicznościach. Osobiście nie ryzykowałbym zakupu uszkodzonego telefonu puki co niszowej marki na naszym rynku.

-przeciez admin tino2003 napisal Ci ze nie kupowałby tego telefonu,ja równiez dałbym sobie spokój-nie raz miałem w ręku telefony ktore podobno padały przy probie wgrywania oprogramowania a poznej okazywalo sie ze byly grzebane przez 20 komisów.Jak masz za dużo pieniedzy to podam ci moj nr konta i zrobisz dobry uczynek ;-)
  • Poziom 9  
    No wiec dowiedziałem się że tel nie po naciśnięciu power+vol- nie przechodzi w tryb fastboot. nie ma żadnej reakcji oprócz tej diody czerwonej.
  • Poziom 25  
    Ostatecznie dowiedział bym się jaką ładowarką próbuje naładować telefon.
    Mógłby zmierzyć też rzeczywiste napięcie i prąd w czasie ładowania na końcu kabla (NIE NA ŁADOWARCE!)
    Obecne kable MicroUSB są takiej jakości, że przy ładowarce 1A możesz osiągnąć na końcu kabla prąd rzędu 500mA, więc możliwe że dlatego telefon nie chce wstać.

Nie wiem czy 400zł dla ciebie to mało czy dużo, ale w najgorszym przypadku bedziesz w plecy albo zyskasz jeżeli dasz rade go obudzić.
    Ewentualnie przed zakupem telefonu skontaktuj się z serwisem MIUIPolska, i spytaj ile kosztuje naprawa takiej przypadłości.
    Wtedy na pewno będziesz wiedział czy warto czy nie.
  • Admin grupy GSM
    humbel napisał:
    Nie wiem czy 400zł dla ciebie to mało czy dużo, ale w najgorszym przypadku bedziesz w plecy albo zyskasz

Co zyska? Nowy ten model można kupić za ok 600zł a tu za 400zł okazja życia za złom? :D
  • Poziom 9  
    tino2003 napisał:
    Co zyska? Nowy ten model można kupić za ok 600zł a tu za 400zł okazja życia za złom?

No jakoś szukam i nie mogę znaleźć za 600 zł a już na pewno nie nowy i nie wersja z 3GB RAM i 32 GB pamięc.
  • Admin grupy GSM
    gierekpl napisał:
    No jakoś szukam i nie mogę znaleźć za 600 z

Więc kup tego za 400zł naprawisz bo to pewnie drobnostka i będziesz do przodu. ;)
  • Użytkownik obserwowany
    Człowieku dobrze Ci tu ludzie radzą. Allegro to jest jeden wielki WAŁ! (zakładam że pewnie tam znalazłeś tą ofertę życia) Wiem bo też kupuje i wiesz co 7/10 telefonów przychodzi mi niezgodnych z opisem.Poprostu ktoś opisuje jedną usterkę a pozostałych pięciu już nie albo jeszcze gorzej.Dlatego aukcje z opisem: uszkodzony soft,do wymiany bateria,otrzymany od wujka/ciotki z ameryki i jeszcze kilka innych omijam szerokim łukiem a ty jeszcze chcesz kupić to chińskie nieznane g***o.
    Żeby kupować uszkodzone przedmioty i naprawiać to po pierwsze trzeba mieć wiedzę a po drugie sprzęt.
  • Poziom 9  
    tino2003 napisał:
    Więc kup tego za 400zł naprawisz bo to pewnie drobnostka i będziesz do przodu.

Jednak nie kupiłem :) , kupiłem inny tzn. ten sam model ale z uszkodzonym wejściem na słuchawki za 350 zł . A czy to będzie bubel to już się okaże ja mi przyjdzie.

gsmowiec napisał:
    zakładam że pewnie tam znalazłeś tą ofertę życia

Nie z allegro :)

gsmowiec napisał:
    ktoś opisuje jedną usterkę a pozostałych pięciu już nie albo jeszcze gorzej.

Oby tak nie było w moim przypadku.