Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet TermaQ Aqua Power brak - Zepsuł się- nie ma iskry, nie ma napięcia

26 Paź 2016 12:12 807 3
 • Poziom 2  
  Dzień dobry! Emerytom przytrafiło się nieszczęście: po 8 latach nienagannego działania ( choć w ostatnich tygodniach coś szumiało) Termet TermaQ Aqua Power przestała dawać iskrę- po odkręceniu wody cisza, nie ma tego charakterystycznego pykania. Mąż sprawdził że z turbinki nie wychodzi żaden prąd- zrobił to śrubokrętem z czujnikiem. Co to mogło się zepsuć? Pytam, bo z miejscowymi hydraulikami mam raczej złe doświadczenia i nie chcę się ładować w koszty, nie zasięgnąwszy opinii znawców tematu na Elektrodzie (którzy już parę razy mądrze mi doradzili).Szczerze wszystkich pozdrawiam! Barbara
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Próbówką nie da się sprawdzić,, prądu wychodzącego z turbinki". Można to zrobić woltomierzem.
  Pomocy szukaj nie u hydraulików (ci są od skręcania rur), ale na stronie internetowej Termeta.
  Tam znajdziesz kontakt do serwisanta z Twojego regionu z autoryzacją producenta, który zna jego wyroby i ma codzienne doświadczenie w usuwaniu awarii. Przy okazji po tylu latach na pewno jest potrzebne czyszczenie nagrzewnicy i palników. Zapewni to bezpieczeństwo domowników, przedłuży żywot urządzenia i zmniejszy zużycie gazu.
  pozdrawiam
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 2  
  Bardzo dziękuję!
 • Poziom 10  
  Brak iskry może być spowodowany źle działającym ciśnieniowym zaworem różnicowym, w tym sęk że nigdzie nie jest opisywany sposób naprawy tego zaworu a szkoda. U mnie serwisant coś wyginał żeby była odpowiednia przerwa między stykami, inni mówią o regulacji mikrowyłącznika. Może ktoś by napisał o tym zaworze i o cewkach tam się znajdujących.