Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 2003 nadmuch wewnętrzny

Darek A. 26 Oct 2016 17:25 1725 3
    Darek A.
    Level 20  
    Fabia 1.2 2003r bardzo źle działają nadmuchy wewnętrzne (auto nie posiada klimy), mam wrażenie, że dmucha wszystkimi szparami konsoli, zamiast otworami wylotowymi, jak gdyby rozłączyły się jakieś rury nawiewowe, jestem niemal tego pewien. Silniczek działa na wszystkich prędkościach, daje gdzieś wewnątrz jak odkurzacz, regulator "ciepłoty" zmienia temperaturę, ale długo muszę czekać, aż odparuje przednia szyba i ciepło wypełni auto, bo podmuch nie jest kierowany bezpośrednio na okno. Przełącznik kierunku nawiewu zdaje się nie reagować, może coś tam zmienia, ale nie czuć zmian w wylotach powietrza. Jak dostać się do systemu połączeń rur nawiewowych, co mogło przypuszczalnie i gdzie rozłączyć się. Nie chciałbym rozkręcić całego pulpitu, by stwierdzić, że wystarczyło "tutaj".
    Filtr kabinowy czysty (nowy).
    Termostat działa prawidłowo, silnik szybko nabiera i utrzymuje stałą temperaturę około 80-90'C
    Dziękuję za porady

Dodano po 4 [godziny] 10 [minuty]:

Jestem po wstępnych oględzinach. Rozkręciłem, zdjąłem całą komorę pulpitu z prawej strony, czyli schowek nad kolanami przedniego pasażera wraz ze spodnią atrapą i jest tam silnik nawiewu, obok niego filtr kabinowy, jako takiego dojścia nie ma, aby zobaczyć co jest nie tak. Zauważyłem jednak, że winny może być źle działający przełącznik kierunków nadmuchu, niby coś tam wykonuje, ale reakcja na zmianę jest znikomo, jak gdyby poszła jakaś link zamykająca klapy w rurach nawiewowych. Od czego zacząć sprawdzenie tego, jak i którędy dostać się do miejsca w którym może być uszkodzenie przypuszczalnej linki, czy może coś się tam rozłączyło, złamało itp?
    Jarzabek666
    Level 36  
    A nie wylatywało kiedyś z kratek którychkolwiek coś podobnego jak kawalątki gąbki?
    Darek A.
    Level 20  
    Nie nic takiego nie wylatywało.
    Jeśli sugerujesz, że układ mógł się zapchać nic nie zaszkodzi sprawdzić, napisz tylko proszę gdzie sprawdzić, w którym miejscu przypuszczalnie itp.
    Darek A.
    Level 20  
    Minął jakiś czas, porad praktycznie żadnych zabrałem się więc sam i rozebrałem pulpit nad kolanami przedniego pasażera, dzięki temu, że teraz miałem już dobry wgląd zauważyłem banalną przyczynę kiepsko działającego nadmuchu:
    - źle, niedokładnie zapięta była pokrywa filtra kabinowego, taki dekiel w kształcie liter L, który powinien zaczepami wejść pod spód korpusu i zatkać od dołu cały otwór wsadowy filtra, a jego zaczepy naszły na ten korpus, a powietrze zamiast być kierowane do kanałów wentylacyjnych wydostawało się szparami na tyle skutecznie, aby praktycznie go nie było tam, gdzie trzeba.
    Może komuś się przyda.