Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie auto miejskie dla osoby starszej (67lat)

28 Paź 2016 10:52 2346 42
    wichurewicz
    Poziom 24  
    A to trzeba było tak od razu mówić, że założyłeś temat bo masz świetny pomysł i szukasz kogoś, kto to potwierdzi, zaklinając rzeczywistość chciejstwem i pobożnymi życzeniami. Papier i Internet przyjmą wszystko, dlatego wbrew własnemu zdrowemu rozsądkowi mogę napisać "tak, świetny pomysł, 607 jest megawygodny a taki co jeździł na taryfie i ma książkę z okrągłymi pieczątkami to superokazja", choć nie będzie to ani trochę prawda.
    Chcącemu nie dzieje się krzywda, zresztą to nie ja będę reanimował trupa po pierwszej poważnej awarii. I nie mam tu na myśli starszego pana.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    alekt77
    Poziom 33  
    Skoro macie do dyspozycji "rodzinny warsztat" a dziadek jest "duża mężczyzna" i napalił się na tą 607-kę to po co pytać o rady i nadal bić pianę co kupić?
    wichurewicz
    Poziom 24  
    Ani przez moment nie twierdziłem, że 607 można coś zarzucić w kwestii komfortu czy wygody podróżowania, nie wiem czemu poruszasz tę kwestię. W124 miał znajomy z pracy, też duży chłop, na oko ze 120 kg i bojler zamiast kaloryfera. Swojego kupił od rodziny w Danii, 2.5 diesel, przyspieszenie ujemne, z wyposażenia kierownica i radio, ale nawinięte coś ponad 600k km i cykał jak zegarek. Tyle, że był wcześniej w jednych rękach od początku. Nie pamiętam ile za niego dał, ale raczej tanie to nie było.
    Nie kupiłbym za średnią krajową limuzyny po taksówce, ale jako się rzekło nie ja będę z tym zgniłym jajem się potem użerał. No i przetłumaczyć coś wojskowemu jest równie łatwo, jak namówić do czegoś lodowiec albo skałę łagodną perswazją.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    wichurewicz
    Poziom 24  
    elka2222 napisał:
    Poszukuję auta dla osoby starszej lecz ma ona prawo jazdy dopiero od roku ale jeździł wcześniej. Będzie to auto miejskie służące do jazdy od czasu do czasu. Około 30km tygodniowo.
    (...)
    Autem ma jeździć jedna starsza osoba, zero tras, zero bagażów, tylko jazda miejsca dom>sklep>kościół :-)

I wtedy wchodzi 607, cały na biało, z metrowym przednim zwisem i gabarytami szesnastoosobowego pontonu. Wręcz definicja wygodnego poruszania się w mieście.

Nie łap mnie więcej za słówka, kupuj tę eks-taksówkę i uraduj pana majora, spocznij. Jak się skaszani, to wątek pozostanie na serwerach Elektrody i będziemy mieli alibi, że odradzaliśmy ten pomysł.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    PiotrPitucha
    Poziom 33  
    Witam
    Dla 30km tygodniowo to tylko taksówka.
    Właśnie słyszałem o nowych stawkach ubezpieczenia, za stare auto od kilku do kilkunastu tysięcy za samochód o wartości kilku tysięcy.
    Co do uwag praktycznych to unikaj aut trzydrzwiowych, mają przesunięty słupek drzwi do tyłu i dla starszych osób z ograniczoną sprawnością kręgosłupa zapięcie pasów w takim aucie jest bardzo utrudnione.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    alekt77
    Poziom 33  
    Koledzy z forum wcale nie mają zamiaru "obrzydzić" Ci zakupu 607-ki. Po prostu piszą co myślą na temat zakupu takiego samochodu przy podanych przez Ciebie na początku założeniach, a Ty możesz skorzystać z ich sugestii lub nie. Ty jednak jak widać masz już wytypowany samochód do zakupu i oczekujesz aby wszyscy upewnili Ciebie w trafności wyboru. Mało tego, tak zachwalasz tą 607-kę jak byś miał ją do sprzedania a nie do kupienia. Myślę że dalsza dyskusja robi się bezcelowa. Życzę trafnego wyboru i cieszenia się nowym nabytkiem. Pozdrawiam.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    wichurewicz
    Poziom 24  
    Navara to prawie na pewno ropniak, niedobitek mody na VATowozy.

elka2222 napisał:
    Mógł by kolega dopisać jeszcze który 15/16sto latek na bank się nieskaszani?

Żaden. Nie istnieją bezawaryjne samochody, a już na pewno nie kilkunastoletnie, chyba że w opowieściach giełdowo-biesiadnych.

elka2222 napisał:
    Wyjrzałem za okno. Na 48 zaparkowanych samochodów 18 to Peugeoty a aż 27 to francuzy. Niby takie złe a wszyscy je mają. Dlaczego z góry zakładasz że EX taryfa z przebiegiem udokumentowanym i kompletem papierów na naprawy będzie gorsza jak nie taryfa po powodzi i tuningu jeszcze na celnych tablicach?
    Nie chęć i wstręt do Peugeotów nie jest przypadkiem wynikiem tego że jest ich mniej na parkingach pod warsztatami jak Skody i VW??

Gdyby zamiast 607 było Audi A6, E-klasa czy cokolwiek tej wielkości i na ropę, też bym odradzał przy podanych założeniach, a zwłaszcza w tym budżecie. Marka nie ma tu znaczenia, wypuszczanie niedoświadczonego kierowcy w wielkiej landarze na miasto i do tego ropniakiem, którego konstrukcja nienawidzi krótkich odcinków miejskich to po prostu kiepski pomysł.

elka2222 napisał:
    Czegoś tu nie rozumiem. Mówimy o złym Peugeocie który był z wyższej pułki a chwalimy Saxo z niższej albo Daewoo z Polski? Dlaczego taksówkarz jeździł kilka lat i nic się nie działo a teraz ma nowszą 508-mkę???? Dlaczego taksiarz śmigający przez lata Peugeotem 607 kupił nowszą 508-mkę gdy w około tyle zajefajnych Passatów?? Odpowiedz mi racjonalnie!

Taksiarz robił 30 km tygodniowo dużym gabarytowo turbodieslem po mieście? I miał od niedawna prawo jazdy? Aha.

elka2222 napisał:
    Mój ojciec jeździ całe życie bezwypadkowo. Ani razu nie brał kasy z odszkodowania bo nie miał incydentów.

Ja też nie, ale nie brakowało takich, co brali i to spore. Komisja Nadzoru Finansowego poleciła urealnić stawki, bo ubezpieczyciele usilnie lobbowali płacząc, że biznes się nie kalkuluje. I wynik jest jaki jest.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto