Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie 2 Routerów dla rozciągnięcia sieci w domu

26 Paź 2016 15:35 516 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam pewien problem z zasięgiem w domu i chciałbym podłączyć 2 Routery żeby zwiększyć zasięg internetu . Posiadam dwa Routery :

Pentagram P331- 4A
    FunBox

Router który posiadam aktualnie podłączony do komputer PC jest '' FunBox '' i czy idzie z tego Routera rozprowadzić ten drugi Router za pomocą kabla '' lan '' ? żeby zwiększyć zasięg. '' Pentagram P331-4A''
    Pozdrawiam :D
  • Specjalista Sieci, Internet
    Idzie, który jest router z intenretem ?

(net) === (router1) ==== (port lan)(router2)

router2:
    - wyłącz DHCP server
    - zmień lan IP na a.b.c.194, gdzie a.b.c.d to lan ip router1
  • Poziom 2  
    Router z Internetem '' FunBox''
  • Poziom 17  
    Z gniazda LAN FunBox-a wyprowadzasz kabel ethernet-owy do routera Pentagram P331- 4A i wpinasz go również do gniazdka LAN. W Pentagramie wyłączasz DHCP i ustawiasz na sztywno adres IP z puli dostępnej w routerze FunBox np FunBox ma pule 192.168.1.100 do 250 ,a więc w Pentagramie ustawiasz adres np. 192.168.1.200 ,oczywiście adres routera Pentagram zmieniasz np na 192.168.2.1 (adresy IP podałem przykładowe tylko). Ostatnią rzeczą będzie ustawienie nazwy i hasła sieci WIFI na takie samo co w FunBox-ie z tym ,żeby nadać dwa różne kanały np. w FunBox-ie kanał 2 ,a w Pentagramie kanał 5 i wsio powinno to działać
  • Poziom 2  
    A tylko jest jeden problem ponieważ nie mogę wejść na Router Pentagram żeby wyłączyć DHCP ponieważ zapodziała mi się instrukcja z hasłem i ID użytkownika. Ponieważ ten router dawno było używany czy idzie inaczej może to wyłączyć ??