Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Sony KDL-46WE5 - Potrzebny wsad 2 pamięci NAND.

26 Paź 2016 15:59 4596 22
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 26  
    Witam.

Jak są uszkodzone ?
    Myślisz, że można przekładać pamięci w tych TV z 1go do 2go ?
  • Poziom 28  
    Programator informuje, że uszkodzone są bloki pamięci w każdej.
    Potrzebuję kupić dwie czyste i zaprogramować odpowiednimi wsadami. Na necie widziałem oferty z zaprogramowanymi NAND-ami do innych podobnych płyt Sony.
    Myślę, że można przekładać te pamięci z takiego samego TV. Zapisany jest w nich firmware, które są w supporcie na stronie Sony ale nie jestem w stanie rozpakować pliku firmware.upd, którym robi się upgrade z usb, tylko TV musi chodzić.
  • Poziom 26  
    Stani12 napisał:
    Programator informuje, że uszkodzone są bloki pamięci w każdej.

Informuje i co z tego ?
    Programując, pomijasz uszkodzony blok ?
    I co wtedy dzieje się z adresowaniem kolejnych partycji ?

Stani12 napisał:

Potrzebuję kupić dwie czyste i zaprogramować odpowiednimi wsadami. Na necie widziałem oferty z zaprogramowanymi NAND-ami do innych podobnych płyt Sony.
    Myślę, że można przekładać te pamięci z takiego samego TV. Zapisany jest w nich firmware, które są w supporcie na stronie Sony ale nie jestem w stanie rozpakować pliku firmware.upd, którym robi się upgrade z usb, tylko TV musi chodzić.

A może plik aplikacji jest szyfrowany kluczem ID procesora i każdy wsad , nawet dla takiego samego TV jest inny.

Co wtedy ?

Jest osoba, co już programowała tak pamięci dla TV.
    I jej aukcje poznikały z allegro ;)
    A mowa jak zwykle o serwisowy_pl

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Przy próbie programowania jakimkolwiek wsadem otrzymuję informację, że jest zbyt mało dobrych bloków do zaprogramowania.

Wiesz na pewno, że nie można tak zaprogramować właściwie, czy też są to tylko Twoje domysły i wątpliwości?.
    Jeśli jest to pewnik to można n.p. przełożyć razem z procesorem, przy czym pewnie tańszym wyjściem jest kupienie drugiej, sprawnej płyty.
  • Poziom 26  
    Stani12 napisał:
    Przy próbie programowania jakimkolwiek wsadem otrzymuję informację, że jest zbyt mało dobrych bloków do zaprogramowania.

To tylko kwestia ustawień w opcjach pamięci.
    Widzę, że nowy użytkownik BeeProga ;)

Stani12 napisał:

Wiesz na pewno, że nie można tak zaprogramować właściwie, czy też są to tylko Twoje domysły i wątpliwości?.
    Jeśli jest to pewnik to można n.p. przełożyć razem z procesorem, przy czym pewnie tańszym wyjściem jest kupienie drugiej, sprawnej płyty.

Może prościej naprawić ten TV ?
    Bez lutowania pamięci i procesora ?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    SONY Model: KDL-46W5740
    Chassis/Version: EX2L
    - matryca LTY460HF05 / T-CON: 46NN_MB4C6LV0.6
    * LTY400HA12,
    posiadał main: 1-878-942-22 zrobiony na płytce drukowanej
    * pcb: A-1663-964-B

Szukaj w bazie
    Service manual and schematic diagram Sony KDL-32/37/40/46W5500 chassis EX2L.
    np. w bazie lub Link

Model : KDL-46V55/56xx, KDL-46W55/57xx, KDL-46WE5, KDL-40V55/56xx, KDL-40W55/57xx, 40WE5, KDL-40E55xx, KDL-37V55/56xx, KDL-37W55/57xx, KDL-32V55/56xx, KDL-32W55/57xx, KDL-32E55xx

Nie słyszałem o problemach z Nand na tym chassis, ale ...zawsze kiedyś zdarzyć sie może?!
    układy NAND Flash K9F1208UOC lub EEPROM 24c32 robisz upgrade z Memory Stick

Cytat:
    MEMORY STICK: 1. Memory Stick Formatting -Take a Memory Stick of at 2GB. (for this chassis)
    Format the Memory Stick using a Memory Stick formatter. A special program (emma) can be downloaded from .... support Sony

** czytaj post teslacoil (05-05-2014 12:36) z Link

Cytat:
    Managed to find 2 GB memory card stick , use Memory Stick Formatter , and next :
    - put filled her Emma ...., the power began to observe and so after about 10 minutes came in turn to be illuminated LEDs on the face, then heated the red light flashes yellow, then another 10 minutes later fire all 3 diodes on and off of the relay, waited 10 minutes, unplugged the power, pulled the card, powered from the green diode and a moment later there appeared a picture with the choice of language, but the picture is blurred in color.
    - take off soldering EEPROM, upgrade FF, > next put it in the previous update (saving befor old update eeprom) i.e. returned to its place, turned on the machine and everything fell into place, made the configuration of the channels, ....
    The problem was in the firmware rally Emma because of the strong voltage fluctuations in the network,
    *the device supports a maximum of 2 GB of memory.

Popatrz na main> tam masz pełno stabilizatorów 5-pin. i DC-DC
    *skoro jak piszesz napięcia ok (ze zasilacza)
    TV reaguje na pilota/ czy przyciski klawiatury> przekaznik klapie zapala się dioda czerwona / gasnie zielona ...?

Wsparcie dla modelu (firmware) tego jest na pl stronie Link
  • Poziom 28  
    Mailo. Rzeczywiście pierwszy raz programuję tą pamięć ale użytkownikiem BeeProga jestem od kilku lat i wiem co jest w opcjach ustawień. Zerknij na naszą wcześniejszą korespondencję na PW to sobie przypomnisz, że nie zajmuję się naprawą TV.
    Jeśli masz ochotę pomóc to napisz konkrety a nie rób mi klasówki w szkole. Jeśli za tá wiedzę oczekujesz wynagrodzenia to napisz na PW.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Witam.

Miałem wczoraj męczący dzień, więc wybacz moje pisanie :)

Jedyne wyjście to podesłanie MB+TCON do naprawy, uruchomienia TV u mnie.
  • Poziom 21  
    Spróbuj wgrać do niego soft normalnie po usb ściągnięty ogólnodostepny ze strony Sony. Te modele chwytają nawet jak nie żyją.
  • Poziom 28  
    Próby po usb były robione. Bez efektu. Wgranie poprzez Memory Stick, pomimo zdawało by się prawidłowego sformatowania karty i zaczytania na kartę plików poprzez aplikację 10TV004 też nie poskutkowało. Czekam jeszcze na nowe pamięci. Może tu jest przyczyna.
    Na obrazku jest podgląd plików na karcie.TV Sony KDL-46WE5 - Potrzebny wsad 2 pamięci NAND.
  • Poziom 28  
    założyłem pamięci NAND512W3A. Na razie bez pozytywnych rezultatów, chociaż po włączeniu TV zaczyna świecić zielona kontrolka więc początek dobry.
    Poszukuję to tego telewizora nowszego niż ten na którym próbowałem, pliku o nazwie
    MSImage_EX2L_DVBC_PKG1750EA.zip
    Może ktoś ma lub wie gdzie można pozyskać?.
  • Spec od monitorów
    NAND512W3A2CN6 stosowano np. w Sony KDL-40S5600 / KDL-32S5600 (Chassis - EX2N-Peppermint),

Popatrzę dopiero po weekend"zie

Poczytaj z innego forum Link

Cytat:
    DVB-C error 10
    * Set goes to error mode (10 red blinks). Problem due to incorrect broadcaster
    signalling.
    - you need upgrade to new firmware NAND Emma : MSImage_EX2L_DVBC_PKG1750EA

Wg. zał. wsad EX2L_DVBC_PKG1750EA pasuje dla wszystkich modeli na chassis EX2L

Stara wer. ( MSImage_EX2L_DVBC_PKG1741EA.zip ) była swego czasu na ..."chomiku"
  • Poziom 28  
    Tą wersję z gryzonia właśnie zaczytałem i nie robiła. Jest też na elektrotanya. Chciałem spróbować 1750. Biuletyny mam wszystkie ale bez załączników. Co prawda uważam, że na 1741 też powinien ruszyć ale jak nie spróbuję to się nie przekonam do końca. Wydawało by się, że robię wszystko prawidłowo ale TV nie rusza. Usterkę wykluczam bo telewizor miał tak jak mówił kolega problemy tylko z pamiętaniem programów. Później to już konsekwencja upgrade i innych działań bez wiedzy takiej jaką mam teraz.
    Myślę, że przeglądnąłem prawie wszystkie fora w tym temacie i dostępnej 1750 nie znalazłem.
    Przydał by się jeszcze pewny wsad pamięci 24c32. Wersja płyty z tunerem silicon.

Dodano po 7 [godziny] 35 [minuty]:

Robię ściśle według 09TV025. O ile po punkcie 2. MS DL EMMA NVM Update nie wiadomo czy coś się zaczytało (chyba żeby wylutować nanda), to punktu 3 nie przechodzi i nie daje znaku zakończenia poprzez zaświecenie wszystkich ledów.
    Co jest nie tak?.
    Kupię inną kartę MS. Teraz używam Pro. Może dlatego.
    Próbowałem już wstawiać w katalogu "bin" plik o nawie odpowiadającej mojemu modelowi "EG2L_nvm_AEP-Basil-32AUO-SiTu_0x4B253167_v0126_init.bin" i zmienić w autoexecu nazwę do kopiowania w poleceniu cp lecz bez rezultatu.
    Zresztą analiza autoexecu dość dużo rozjaśnia w jaki sposób jest ładowana EMMA.
    fs stop - zatrzymanie procedur
    fs - uruchomienie procedur
    mount /ms - zamontowanie urządzenia karta MS
    mount /flash1 - zamontowanie urządzenia pamięć flash1
    cd /flash1 - przejście do katalogu głównego pamięci
    mkdir cmw - utworzenie katalogu cmw
    cd cmw - przejście do katalogu cmw
    rm nvm* - kasowanie istniejących plików nvm
    cp /ms/bin/EG2L_nvm_AEP-Basil-32AUO-SiTu_0x4B253167_v0126_init.bin /flash1/cmw/nvm.bin - kopiowanie pliku z karty do pamięci flash1
    cp /ms/bin/EG2L_nvm_AEP-Basil-32AUO-SiTu_0x4B253167_v0126_init.bin /flash1/cmw/nvm_init.bin - kopiowanie pliku tego samego do pamięci flash1 ale o innej nazwie (może dla celów recovery)
    cp /ms/bin/EG2L_nvm_ST0047_mask.bin /flash1/cmw/nvm_mask.bin - kopiowanie pliku do pamięci flash1
    cd / - powrót do katalogu głównego
    exit - wyjście
    To daje jasność dlaczego po programowaniu EMMY trwającej ok. 30 sek. nic się nie dzieje i pozostaje tylko kontrolka świecąca na zielono.
  • Poziom 21  
    Produo ale max 512Mb przerabiałem ten temat i na 6 kart tylko jedna działała sprawdzone na kilku egzemplarzach tego chassis.
  • Poziom 28  
    Ja robiłem na Pro Duo 64Mb. Teraz zamówiłem najzwyklejszą MS o pojemności 32Mb. Od takiej pojemności ponoć już wystarczy.
    Procedura jest także jak wyżej napisałem w biuletynie 09TV025 z tym że na necie znalazłem tylko zawartości MS dla Basil_32AUO i Basil_32AUO_SiTu .
    Potrzebuję dla pełni szczęścia Eco_Basil_46SLCD_SiTu.zip oraz MSImage_EX2L_DVBC_PKG1750EA.zip.
  • Poziom 28  
    Niestety wszystkie próby zawiodły. Programowałem zgodnie z biuletynami. Znalazłem plik MSImage_EX2L_DVBC_PKG1750EA.zip. na płatnej stronie servicemanual.
    Nie znalazłem Eco_Basil_46SLCD_SiTu.zip , ale myślę, że na tym etapie nie jest on niezbędny. Mam pliki eep, bin, eg2l_dvt i autoexec z pliku basil-37auo-situ również z servicemanual.
    Sprawdziłem jeszcze raz wszystkie napięcia. Są obecne.
    Podejrzewam, że jest to sprawa w karcie MS. Tylko jak wybrać na odległość taką, która będzie chodzić, czyli jak znaleźć tą szóstą (przyp. tomasz wojcicki)?.
    Program do formatowania działa na tej karcie, którą mam teraz czyli MS 32Mb. Poprzednią MS Pro Duo 64Mb musiałem programować w aparacie Sony.
  • Poziom 28  
    Sprawdziłem sygnały na pinach karty.
    PIN 2 (BS) - pojawia się impuls i znika
    PIN 4 (MS_SDA) - j.w.
    PIN 6 (MS_INS) - niski stan więc informacja, że karta jest włożona
    PIN 8 (MS_SCK)- pojawia się i znika
    PIN 9 (VCC) - jest zasilanie 3,3V
    Wygląda jakby procesor zaczął komunikować się z kartą ale z jakiegoś powodu komunikacja zostaje przerwana. Bez sprawdzonej karty trudno będzie określić przyczynę.
    Programowałem tez innym wsadem eeproma w programatorze. Wiem, że eeprom to parametr krytyczny ale chciałem spróbować.
    Efekt miałem taki, że po włączeniu telewizora zaświecała się kontrolka zielona i po czasie przekaźnik się wyłączał i migała cyklicznie 2-razy kontrolka czerwona. Ten kod błędu wskazuje na błąd zasilania. Na oryginalnym wsadzie tego nie ma.
    Oczywiście w żadnym wypadku nie można przeprogramować software.
    Kolejny pomiar.
    Gniazdo bez włożonej karty:
    różnice
    PIN 4 - brak impulsów (brak jakiejkolwiek transmisji)
    PIN 6 - oczywiście 3.3V
    czyli jakby prawidłowo.
  • Poziom 12  
  • Poziom 19  
    Stani 12 musisz mieć kartę ProDuo do 512 Mb , taką którą widzi i formatuje program "Memory Stick Formatter" pod Windows.Też to przerabiałem i miałem kartę ProDuo sformatowaną aparatem Sony ,a program pod windows nie mógł jej sformatować. Po wymianie na inną sformatowałem ja bez problemu i "postawiłem na nogi " TV na chassis EX2L w 5 minut.