Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

horizon , denon - upc horizon, amplituner denon

derkipan 26 Oct 2016 19:35 4482 4
 • #1
  derkipan
  Level 2  
  Podłączyłem dekoder horizon kablem hdmi do amplitunera denon avr 1612 a nastepnie amplituner do telewizora- lg lcd z 2008 roku.
  Dzwięk działa, wszystko ok ale nie mogę dawać głośniej pilotem od upc. Muszę używać pilota od amplitunera . Gdy daję głośniej pilotem upc - na telewizorze pojawia się pasek zwiększania głośnosci ale nie robi się głośniej.
  Pilot jest sparowany z telewizorem i nie da sie go sparować z amplitunerem.
  Trzech techników z upc powiedziało ze nic sie nie da zrobić -tak musi byc gdyż horizon nie ma modułu sterowania głosnością, ale znajomi mogą zgłaśniać tym pilotem. Pogrzebałem troche w internecie i moje pytanie jest takie. Czy tak sie dzieje dlatego ze moj telewizor nie ma audio return chanel?? Amplituner ma .
  Jesli tak , to czy mogę zakupić jakis adapter itp - który spowoduje ze bedę mogł dawać głośniej pilotem od horizona?? Czy jest moze inne rozwiązanie? chwilowo nie chciałbym kupować nowego telewizora, tamten działa bardzo dobrze
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Polon_us
  Level 42  
  derkipan wrote:
  pogrzebałem troche w internecie i moje pytanie jest takie. czy tak sie dzieje dlatego ze moj telewizor nie ma audio return chanel?? amplituner ma .

  Jest to prawda. Gdyby telewizor wspierał funkcję ARC i przy zmianie połączeń sterowanie głośnością przy pomocy pilota Horizon byłoby możliwe.

  Ale,

  Czy coś stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać pilot wzmacniacza jako główny pilot domowy?
  Z tego co widzę w dokumentacji wzmacniacza, pilota można zaprogramować dla szeregu urządzeń w tym TV czy dekoder.
  Wszystko jest ładnie opisane w instrukcji.
  Kolega nie rozważał tej możliwości?

  P.S.

  Naszło mnie, że w zasadzie byłoby to możliwe - wersja pilot Horizon.

  Zakładam, że telewizor ma wyjście słuchawkowe, które możnaby podłączyć do wejścia analogowego wzmacniacza. Dekoder musiałby być podłączony do telewizora w takiej sytuacji.
  Tyle, że dźwięk byłby tylko stereo, ewentualnie sztucznie rozszerzony na wszystkie kolumny za pomocą Dolby ProLogic czy innego ulepszacza dźwięku.
 • #4
  Polon_us
  Level 42  
  Heh, domyślam się, że pokazując te urządzenie, kolega miał na myśli wykorzystanie jego funkcji ARC + sygnał cyfrowy audio na wyjściu optycznym.

  O ile dobrze odczytałem zamysły kolegi, to odpowiedź na pytanie jest -> nie, nie spełni.

  Podstawowy - sygnał na wyjściu optycznym jest "niewrażliwy" na ustawienia głośności w telewizorze.
  Jest to wyjście stało-poziomowe.
  Jest jeszcze inny powód, ale musiałbym się za długo rozpisywać. Z tego względu pominę ten drugi aspekt.
 • #5
  DiscoV8
  Level 1  
  Witam,
  Jestem nowy i szukam pomocy w bardzo podobnym temacie. Horizona z UPC mam podłączonego do amplitunera NAD przez HDMI. Od amplitunera idzie kabel HDMI przez rozgałęźnik do telewizora i projektora i tak podawane jest video. Audio idzie do głosników amplitunera. Po podłaczeniu Horoizona moge go sparować z TV żeby go właczac i wyłaczać z pilota Horizon. Ale niestety nie działa opcja zmiany głośności z poziomu pilota Horizon. Czyli podobnie jak to opisał kolega tworzacy wątek. Róznica jest taka, że w poprzedniej konfiguracji miałem KAON-a z UPC i wszystko smigało jak sie patrzy z pozionu pilota KAON. Teraz nie mogę regulować głośności. Jedyna rzecz, jaka zmieniła się po zainstalowaniu Horizona to nowy kable HDMI między amplitunerem a dekoderem Horizon. Mam rowniez przekonanie graniczace z pewnością, że w poprzednim układzie z poziomu pilota KAON regulowana była głośność na poziomie dekodera KAON. Teraz klawisze głośności od pilota HORIZON modyfikuja poziom głośności w telewizorze, z którego głośników i tak nie korzystam. Ktoś może to wytłumaczyć i podpowiedzieć, co zrobić, żeby było tak jak dawniej? Z góry dzięki.