Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa ABS jako pompa hydrauliczna.

27 Paź 2016 02:29 2112 7
 • Poziom 10  
  Witam,wpadła mi niedawno w ręce pompa ABS od Mercedesa 190. Chciałbym ją wykorzystać jako pompę hydrauliczną do kipra przyczepki. Jak powinno wyglądać połączenie takiej pompy od strony hydraulicznej? Co należy przerobić lub dodać? Pozdrawiam
 • Poziom 38  
  Bardzo oryginalny pomysł. Pomyśl nad jej wydajnością, ciśnieniem wytwarzanym oraz przy okazji porównaj gęstość oleju hydraulicznego i płynu hamulcowego. Chyba że to ma napedzać jakąś makietę.
 • Poziom 38  
  Wydajność jest powalająca.Trwalosc pompy przy takim użytkowaniu zapewne też.
 • Moderator Samochody
  Wydajność żadna, tak samo z trwałością - sama pompa jest jak rozrusznik, przewidziana do krótkiej pracy z dużym prądem, zanim zdąży nabrać temperatury. Same tłoczki mają bodaj po 5mm średnicy, na raz przetłaczają może z 0,5cm3 płynu. Wydaje mi się że lepiej było by poszukać agregatu hydraulicznego windy samochodowej.
 • Poziom 38  
  ElCamin0 napisał:
  Tak, nic się nie opłaca i nie warto robić.
  https://www.youtube.com/watch?v=7EqUMmDMFEY


  josephgo87 napisał:
  Chciałbym ją wykorzystać jako pompę hydrauliczną do kipra przyczepki.


  Powodzenia życzę w takim projekcie. Zawsze autor może spróbować. O efektach napisze. Do czego ta przyczepka? Samochód, ciągnik?
 • Poziom 10  
  Dawno tu nie zaglądałem. Temat niestety upadł. Na szczęście za śmieszne pieniądze udało mi się zakupić pompę elektryczno-hydrauliczną z przewodami i siłownikami od kadeta cabrio. Zestaw doskonale sprawdził się w roli tylnego podnośnika w traktorku sam.
  Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc.
  Pozdrawiam.