Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Raspberry pi w chińskim radiu

27 Paź 2016 12:39 1311 7
  • Poziom 2  
    Posiadam chińskie radio z dotykowym wyświetlaczem (zdjęcie w załączniku) i zastanawiam się czy mógłbym w jakiś sposób podłączyć do takiego radia Raspberry pi i wgrać np androida czy CarPi. Nigdzie w sieci nie mogłem tego znaleźć.
  • Poziom 38  
    Czy radio posiada wejście video? Jeśli tak to nie powinno być problemu ale o używaniu wyświetlacza dotykowego można zapomnieć, korzysta z niego samo radio, nie prześlesz dalej sygnału o naciśnięciu ekranu.
  • Poziom 2  
    Posiada. Poniżej przesyłam zdjęcie i diagram wejść. Raspberry pi w chińskim radiu W jaki sposób to zrobić? Ja myślałem żeby odłączyc wyświetlacz od radia, kupić sterownik i podłączyć do RPI, czy to za dużo roboty?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    No widać, że wejście obrazu tam masz czyli podłączyć możesz a co do wyświetlacza to ciężko może być, musiałbyś wiedzieć co to za wyświetlacz, jak się nim steruje i znaleźć gotowy sterownik do niego.
  • Poziom 2  
    a jak podpiąć raspberry pi do radia przez video?
  • Poziom 38  
    Zależy którą wersję. Ale przeważnie będzie to kabel chinch-chinch. Jeśli chciałbyś zamontować wersję RPi Zero to kabel chinch z goldpinami z drugiej strony. Odsyłam cię do google.
  • Poziom 2  
    Wersja 3 b. No właśnie chinch nie wchodzi w grę, bo w tej wersji jest jest tylko jack 3,5 mm.
  • Poziom 38  
    Albo kupisz oryginalny kabel jack-3xChinch albo samemu to zlutujesz. W internecie masz rozpiskę pinów (4 sztuki).