Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

egzamin zawodowy E14 E.14 technik informatyk 2017

MarcelKowal 24 Sty 2017 10:34 186141 328
    PainSarna
    Poziom 6  
    Wystarczy skopiować. Zasada jest prosta, jeśli nie masz zapytać w *.txt to nie masz ich w skrycie.
    Lepiej używać tego co jest, bo ich arkusz oceniania jest sztywny.
    Kamenms
    Poziom 2  
    Black Boss napisał:
    Z tego co widzę to łatwizna, ale mam pytanie. W poleceniu, z tego co widzę, jest żeby wziąć treść zapytania z pliku kwerendy.txt. Nie trzeba z tego pliku pobierać informacji przez php? Wystarczy sobie skopiować po prostu? Pytam, bo nie wiem czy jest tam gdzieś jasno określone co trzeba zrobić.
    Edit:
    Jeszcze jedno pytanie.
    Można używać obiektowego mysqli czy trzeba sugerować się funkcjami, które są podane w arkuszu?

Możesz używać bo nie masz określonego. I nie musisz się sugerować tym co tam jest w tabelce. Ja akurat nie patrzyłem nawet na nia. Rób tak aby się wyswieltalo
    ScudeR
    Poziom 6  
    Jak dobrze, że zestaw 2 jest tak podobny do 1. Robiłem wczoraj 1 w domu, dzisiaj otwieram zestaw patrzę... A tu prawie to samo i to miłe zaskoczenie :-) Jedyne na czym poleglem to zapomniałem składni właściwości odpowiadającej za listę zrobioną z obrazków.
    Powodzenia tym co praktykę mają jeszcze przed sobą :-)
    Komornikler
    Poziom 1  
    jest tabelka z funkcjami mysql na egzaminie?
    Rifezxbox
    Poziom 7  
    właśnie wrociłem z egzaminu praktycznego. Powiem tak jeżeli ktoś to bedzie weryfikował to napewno k***wa nie zdałem, natomiast jeśli ktoś bedzie łaskawy to może mi sie uda coś oszukać. Tak oglnie jestem zdenerwowany bo się kompletnie nie przygotowałem. Więc jeżeli uwazacie ze ktos za was to napisze to sie grubo mylicie. Pozdrawiam
    Black Boss
    Poziom 5  
    Rifezxbox, ogólnie to ciężko się nauczyć programowania w szkole. Przynajmniej w mojej. Niestety trzeba samemu nad tym posiedzieć, choć przede wszystkim trzeba to zrozumieć. Ja w tym trochę już siedzę, tak więc 100% to będzie pestka, no ale nie każdy tak się tym jara. Życzę Ci żebyś zdał ^^
    Lotherad
    Poziom 9  
    kwerendy.txt musisz sam utworzyć, pierwsze zadanie to utworz kwerendy sql do bazy danych w phpmyadmin i je zapisujesz do kwerendy.txt

mozesz chyba uzyc wszystkiego ale mysle ze nie ma sensu, tutaj nie wymagaja nawet sprawdzania bledow wiec w mysql czy mysqli zrobisz w kilku linijkach, to tylko egzamin
    blackrafal
    Poziom 10  
    Ma ktoś całe gotowe rozwiązanie?
    Lotherad
    Poziom 9  
    ScudeR napisał:
    Jak dobrze, że zestaw 2 jest tak podobny do 1. Robiłem wczoraj 1 w domu, dzisiaj otwieram zestaw patrzę... A tu prawie to samo i to miłe zaskoczenie :-) Jedyne na czym poleglem to zapomniałem składni właściwości odpowiadającej za listę zrobioną z obrazków.
    Powodzenia tym co praktykę mają jeszcze przed sobą :-)

Przeciez "lista zrobiona z obrazkow" to zwykla lista, zmieniasz tylko wartosc w cssie, ktora byla podana w arkuszu przez autorow. :)
    Piputkin3
    Poziom 2  
    Mam do was pytanie, ponieważ mam problem i nie wiem czy zdam. Otóż mam pare błędów: skrypt wyswietla tylko pierwsze wiersze z bazy danych, brak visited. I tu moje pytanie czy jest szansa że zdam?
    Adam9345
    Poziom 2  
    Skrypt pewnie będzie oceniany podobnie jak w latach poprzednich czyli:

Skrypt zapisano w języku PHP
    Skrypt uruchamia się bez błędów interpretera PHP
    Skrypt realizuje połączenie z serwerem bazy danych
    Skrypt realizuje wybór bazy danych 'komis'
    Po wykonaniu operacji na bazie zastosowano funkcję zamknięcia bazy
    Skrypt wypełniający listę w lewym panelu zaimplementowano w oparciu o pętlę

W prawym panelu podobnie jak w lewym.

Tutaj link do przykładowego kryterium oceniania http://egzamin-e14.blogspot.com/2016/10/kryteria-oceny-e14-01-1605.html
    q_p
    Poziom 9  
    SELECT `id`, `model`, `kolor` FROM samochody WHERE `marka`='Toyota' AND `rocznik`='2014';

o co chodzi z tymi cudzysłowami `id`?
    Adam9345
    Poziom 2  
    @q_p Te cudzysłowia mogą być ale nie muszą, nie są wymagane.
    PainSarna
    Poziom 6  
    Te cudzysłowia wstawia Visual Builder
    silent258
    Poziom 2  
    Mam szybkie pytanko, jak myślicie będą tylko dwa arkusze egzaminu czy więcej ?
    Adam9345
    Poziom 2  
    Wydaje mi się, że będą 3 arkusze, na pulpicie widziałem 3 zipy.
    silent258
    Poziom 2  
    Adam9345 napisał:
    Wydaje mi się, że będą 3 arkusze, na pulpicie widziałem 3 zipy.

Mam nadzieję, że uda się polecieć na gotowca xd
    q_p
    Poziom 9  
    Adam9345 napisał:

ale co ony robią
    zakex
    Poziom 6  
    q_p napisał:
    Adam9345 napisał:

ale co ony robią

Po prostu są, na przykład w warunkach często dasz cudzysłowie aby cyfry brało jako tekst
    Piterovvsky
    Poziom 2  
    Czyli nie jest powiedziane , że jeśli skrypt PHP bym zawalił to nie zdałbym ? Jak wy to widzicie ?
    domcio123
    Poziom 6  
    Myślę, że jeśli nawet nie wpisałeś głupiego połączenia z bazą.. to słabo to widzę, ale jeśli będziesz miał wszystko poza skryptami dobrze, może te 75% będzie, chociaż.. ciężko mi w to uwierzyć.
    Szczepan4
    Poziom 9  
    Z tego co wyczytałem :) brak całego skryptu nie pozwoli na zdanie egzaminu :] Trzeba mieć całą stronę dobrze bez błędów a w samym skrypcie PHP zastosować chociaż <?php ?>, co już daje jakieś punkty :] wtedy to tak, może się udać
    domcio123
    Poziom 6  
    chociaż połączenie z bazą, to już jest wstyd dla 4 letniego informatyka tak trochę :D
    Piterovvsky
    Poziom 2  
    Ostatni raz z PHP miałem styczność we Wrześniu tak, że trochę słabo to widzę :o
    Adam9345
    Poziom 2  
    Zgadza się, zwłaszcza, że wszystkie potrzebne polecenia były w tabelce z podaną kolejnością parametrów, trzeba było tylko umiejętnie to zapisać, na dodatek notepad++ dużo podpowiada.

A jak komuś to nie wystarczy to zawsze są pliki xampp'a, które można podejrzeć, tam też można się nieco dowiedzieć jak tych poleceń użyć.