Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częsty BSOD memory management.

luki990 27 Paź 2016 15:32 390 2
  • #1 27 Paź 2016 15:32
    luki990
    Poziom 8  

Witam, posiadam laptop lenovo g570, laptop został sformatowany zainstalowałem windows 10 i od samego początku był problem z windows update, aktualizacje w ogóle nie chciały być pobierane bo wyskakiwały przeróżne błędy, potem udało mi się to naprawić i pobrały się różne poprawki niezbędne do funkcjonowania systemu, jednakże bardzo często pojawia się BSOD memory management, w laptopie znajdują się oryginalnie 2 kości ram, 4GB i 2GB, kości zostały przeskanowane za pomocą programu memtest, nie wykryto żadnych błędów, sprawdziłem także dysk za pomocą HDTune, zero bad sectorów, błędów S.M.A.R.T także nie posiada. Podjąłem się analizy mini zrzutu za pomocą windbg, jednakże dostawałem problemy związane z symbolami windbg, tak więc, bardzo proszę kogoś o pomoc i analizę pliku małego zrzutu, mogę także w razie czego dorzucić plik memory.dmp.
    Występuje także częsty problem z przeglądarką Opera, która co chwile wyrzuca komunikat, że strona uległa awarii, reinstalowałem przeglądarkę kilkukrotnie, także wtyczkę adobe flash player, jednakże dalej to samo.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc, poniżej załączam plik małego zrzutu.

0 2
  • #2 28 Paź 2016 13:52
    slvestr
    Poziom 32  

Czy pamięci zostały przetestowane poza systemem operacyjnym?
    W BIOS ustawić ustawienia default lub Save.
    Kiedy się to zaczęło pojawiać czy wcześniej był inny system i było dobrze?
    Sprawdzić zasilacz oraz uruchomić komputer na jednej kości RAM.

0
  • #3 29 Paź 2016 14:14
    luki990
    Poziom 8  

Tak, kości były testowane poza systemem, ogólnie to laptop dopiero co kupiony więc nie mam wglądu jak sytuacja wyglądała wcześniej, ale z tego co zdążyłem się zorientować ten model posiada takie dziwne wariacje, że ma problemy z windows updatem etcetera. Aktualnie udało się ręcznie zainstalować najnowsze sterowniki wszystkich chipsetów i póki co blue screen się nie pojawił. Laptop nie jest także w moim posiadaniu, bo pomagałem go tylko ogarnąć znajomemu, ale te BSOD mnie niepokoi dosyć. Tak się zastanawiam, ze to może jednak być problem dwóch różnych kości, ponieważ jedna jest bodajże marki Hundai, a druga z czegoś innego, nie pamiętam dokładnie. Ciekawe też jest to, że najczęściej BSOD pojawiał się przy próbie naprawy plików systemowych za pomocą "sfc /scannow", jedynie w trybie awaryjnym pomyślnie kończył proces sfc. Na początku znajdywał masę problemów, jednakże teraz już sfc wykonuje się poprawnie z trybu normalnego i nie znajduje żadnych problemów. Jeśli jeszcze będą wyskakiwać bsod-y to pójdę za radą i spróbuję popracować na kościach osobno i zobaczyć co się będzie działo. Dzięki za odpowiedź, jeszcze pytanie czy dałeś może radę zajrzeć do tego minidupma?

0