Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV rozpoznaje sygnał cyfrowy z tunera, ale nie widzi sygnału z komputerów

NardNard 27 Paź 2016 16:11 684 6
  • #1 27 Paź 2016 16:11
    NardNard
    Poziom 2  

Witam, problem nieco bardziej skomplikowany niż konfiguracja wyświetlania obrazu z PC na TV (Technika 40 cali LED, 40-904A, zwykły TV bez dodatkowych funkcji typu smartTV).

Telewizor od jakiegoś czasu nie jest rozpoznawany przez komputer (HDMI). Po prostu w Windowsie i sterownikach do karty brak wyboru drugiego ekranu.
    Próbowałem:
    - zmiany kabla HDMI
    - podpinałem przez DVI-HDMI w komputerze oraz DisplayPort-Hdmi z laptopa
    - podmiany karty grafiki (nVidia GTX560, Radeon 6800)
    - sterowniki, zmiany rozdzielczości, zmiany trybów (klon, rozszerzenie obrazu, tylko projektor itp - zarówno z poziomu windowsa jak i sterowników)
    - zainstalowania wszystkich aktualizacji

Tv działa poprzez połączenia VGA - ale nie uzyskuje FullHD, obraz gorszej jakości, trzeba podłączać dźwięk osobno...
    O dziwo, mam Tunery WiWA i obraz z tunerów po podłączeniu HDMI jest wyświetlany w FullHD, dźwięk działa, zarówno programy telewizyjne, jak i multimedia - filmy FullHD itp.

Kiedyś nie kontaktował mi kabel więc wyjąłem go z TV i włożyłem kilkukrotnie, może jakaś iskra przeskoczyła, coś się zjarało?

Próbowałem podłączenia TV z komputerem stacjonarnym (nVidia GTX560, Radeon 6800) oraz 3 laptopami, zawsze to samo - system na kompie nie wykrywa drugiego ekranu. Mam też monitor z HDMI i laptopy na tych samych kablach go widzą.

Więc odrzucam problem kabla, przejściówek, sterowników, konfiguracji itp. Obawiam się, że to jakieś hardware'owe uszkodzenie w TV, tylko dlaczego widzi tunery?

Robiłem reset do fabrycznych ustawień z manu, a także znalazłem w sieci kod do "ukrytego" menu serwisowego, gdzie także można wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych, nic to nie pomogło.

Gwarancja już minęła. A ja jestem w kropce, bo TV jako sama matryca spisywał się świetnie do oglądania filmów z komputera oraz grania. Teraz ratuje się VGA, ale to dalece niedoskonałe rozwiązanie. Ktoś ma jakiś pomysł?

0 6
  • #2 29 Paź 2016 11:34
    ksu72
    Poziom 11  

w win7 skrót (win + P)
    piotrek tel 507-240-060

0
  • #3 02 Lis 2016 10:02
    NardNard
    Poziom 2  

oczywiście sprawdzałem :)

Cytat:
    sterowniki, zmiany rozdzielczości, zmiany trybów (klon, rozszerzenie obrazu, tylko projektor itp - zarówno z poziomu windowsa jak i sterowników)

po długiej liście rzeczy, które próbowałem zrobić chyba nie ominąłbym podstawowego win+p...

ale dziękuję za odpowiedź:)

0
  • #4 02 Lis 2016 10:30
    ksu72
    Poziom 11  

sory tak myślałem. jeden dekoder do oglądania TV i drugi do obrazu z PC chyba że ogarnia to jeden dekoder.
    TV rozpoznaje sygnał cyfrowy z tunera, ale nie widzi sygnału z komputerów
    W jakiej odległości jest PC od TV?

0
  • #5 02 Lis 2016 18:26
    sosarek
    Poziom 43  

ksu72 napisał:
    jeden dekoder do oglądania TV i drugi do obrazu z PC chyba że ogarnia to jeden dekoder.

Czy wiesz w ogóle o czym piszesz? Jaki dekoder do obrazu z komputera?
    @NardNard Odłącz monitor, uruchom komputer tylko z podpiętym telewizorem i sprawdź.

0
  • #6 02 Lis 2016 22:00
    ksu72
    Poziom 11  

sory zwracam honor nie ma tamtego posta bo bzdury napisałem dzięki sosarek;)

0
  • #7 10 Lis 2016 19:06
    NardNard
    Poziom 2  

sprawdziłem - niestety nic...

0