Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Corsa C - Podłączenie centralnego zamka pod alarm

27 Paź 2016 18:52 2796 7
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie,
    Jakiś czas temu zamontowałem oryginalny centralny zamek wraz z wiązkami do Opla Corsy C (fabrycznie nie miał) natomiast posiada fabryczny alarm OPL-150.
    W jaki sposób podłączyć centralny zamek do centralki alarmu by drzwi się ryglowały za pomocą pilota od alarmu? Dodam jeszcze, że przy alarmie jest ukryty przełącznik "ON" "OFF", którego zasady działania też nie znam. :)

Dodano po 31 [minuty]:

Poszukałem trochę i dowiedziałem się, że Presige APS 150 to odpowiednik tego OPL-150 bądź na odwrót. Ze schematu wynika, że kolor zielony i czerwony odpowiadają za zamykanie i otwieranie i teraz pytanko czy wpiąć się do tych przewodów np. szybko złączką czy to jakoś inaczej działa?

Dodano po 10 [minuty]:

Tutaj schemat do APS 150, poprzednio się chyba pomyliłem bo było APS 150MXA

Alarm Corsa C - Podłączenie centralnego zamka pod alarm Alarm Corsa C - Podłączenie centralnego zamka pod alarm

• Poziom 27  
    Dokładnie , zielony i czerwony połączyć (polutować) z prawdopodobnie białym i brązowym od zamka cenytalnego
  • Poziom 5  
    A to nie ma różnicy, że jest MXA? Zamiast MX

• Poziom 27  
    Masz kabelki zielony i czerwony?, to sprawdź

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Ainol.PL napisał:
    zamontowałem oryginalny centralny zamek wraz z wiązkami

Podłączasz więc sterowanie z alarmu (dwu-pinowa wtyczka oznaczona "sterowanie centralnym zamkiem" do wiązki wychodzącej z drzwi kierowcy:
    Brązowo/czerwony - zamykanie
    Czerwono/niebieski - otwieranie
    Sterowanie odbywa się przez podawanie krótkich (ok.0,5s) impulsów masy.

Kolory przewodów TYLKO w przypadku gdy zamontowałeś - tak jak piszesz "oryginalny centralny zamek wraz z wiązkami".
  • Poziom 5  
    Jutro będę miał więcej czasu żeby do samochodu zajrzeć, w razie problemów opiszę je. :)
  • Poziom 5  
    Oto centralka :) Tam jest 2pinowe miejsce wolne.
    Alarm Corsa C - Podłączenie centralnego zamka pod alarm Alarm Corsa C - Podłączenie centralnego zamka pod alarm Alarm Corsa C - Podłączenie centralnego zamka pod alarm Alarm Corsa C - Podłączenie centralnego zamka pod alarm