Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica Optimum 600 - Jak wyjąć bęben ?

radassz 27 Paź 2016 19:29 717 6
  • #1 27 Paź 2016 19:29
    radassz
    Poziom 9  

Postanowiłem wymienić łożysko.
    Skorzystałem z kilku poradników z internetu.Doszedłem do momentu 3 min. 58 sek.
    Link
    Rozkręciłem pół pralki. Zrobiłem dostęp do wyjęcia. Poodłączałem wszelakie przewody. I pojawił się problem. Jak wyjąć bęben (jeszcze w plastikowej obudowie) ? Próbuję tak po prostu wyjąć go do góry. Coś go trzyma ! Co ? !Czy konieczne jest odkręcenie silnika i zdjęcie paska ? Niektórzy Link Link nic o tym nie wspominają.

0 6
  • Pomocny post
    #2 27 Paź 2016 20:40
    h jaworski
    Specjalista AGD

Nie trzeba wyjmować silnika, ale ja zawsze go zdejmuje bo zbiornik jest dużo lżejszy, a w linku masz wszystko sfotografowane.

0
  • #3 27 Paź 2016 21:49
    nares
    Specjalista AGD

radassz napisał:
    Coś go trzyma ! Co ?

Pewnie skorodowany lewy amortyzator.

0
  • #4 28 Paź 2016 08:38
    radassz
    Poziom 9  

@h jaworski - bardzo dziękuję, lecz niestety niewiele mi to podpowiedziało.
    Zdjęcie jest jak bęben leży jeszcze w pralce, następne jak już wyjęty.
    No właśnie. - amortyzator- ...
    Te teleskopy są przymocowane do bębna (bo wyglądają jakby bęben na nich leżał) ?
    A może trzeba przekręcić te plastikowe końcówki amortyzatorów aby wyjąć "pręt" ?

0
  • Pomocny post
    #5 28 Paź 2016 11:25
    h jaworski
    Specjalista AGD

Nic się nie odkręca wychodzą po prostu do góry, a dół zostaje.

0
  • #6 28 Paź 2016 17:39
    radassz
    Poziom 9  

No tak. Faktycznie potrzeba było więcej siły. I faktycznie trzymał zardzewiały lewy amortyzator. Bęben wyciągnięty. Teraz przede mną kolejne wyzwanie. Wyjęcie łożyska. Póki co, walczę z zapieczoną nakrętką koła pasowego.

0
  • #7 14 Lis 2017 21:14
    mirsie
    Poziom 11  

Z mojej strony tylko jedna uwaga - przed wybijaniem bębna ze zbiornika, co może wymagać dużej energii, nakręcić na oś bębna nakrętki tak, aby oparły się na karbie osi i wystawały ponad oś. Oś jest z miękkiej stali i kilka uderzeń powoduje odkształcenie końcówki gwintowanej. Ostatnio próbowałem wybić bęben z zardzewiałych łożysk, na tylnym łożysku płyn penetrujący spowodował poluzowanie na tyle, że oś obracała się wewnątrz łożyska, co dawało nadzieję na wybicie bębna ale wewnętrzne łożysko było na tyle skorodowane, że nie wyszło ani ze zbiornika ani też oś nie wysunęła się oś bębna z łożyska. Poddałem się uwzględniając, że odkształcony koniec osi i tak czyni naprawę bezsensowną. Pralko-suszarka Candy była 9. letnia. Z tyłu zbiornika widoczne były rdzawe ślady przeciekającej przez simering i łożyska wody. Grzałka suszarki również byłą skorodowana przy podstawie rurek grzejnych.

0