Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tonsil zgc-40-8-581 wytłumienie

alberthus 27 Oct 2016 19:44 2058 10
    alberthus
    Level 16  
    Witam

Pamięta ktoś jak i czym powinny być prawidłowo wytłumione kolumny zgc-40-8-581 oraz ile tego było?

Posiadam takie ale w środku pusto. Głośniki oryginale GDN siedzą.

Proszę o odpowiedź.
    User removed account
    User removed account  
    wkj
    Level 36  
    Ja miałem w nich 3 woreczki wypełnione watą szklaną, mniej więcej do wysokości 2/3 kolumny, było to przyklejone na tył oraz boki. Ale możesz dać gąbkę, owatę.
    alberthus
    Level 16  
    Rozumiem.

Ostatnia sprawa to ile tego dać. Czytałem że kiedyś to było tylko na jednej tylnej ścianie kolumny.

Inni całość wypełniają.

Jak będzie najlepiej?
    wkj
    Level 36  
    Kup więcej, nie jest to drogie i po eksperymentuj z ilością.
    User removed account
    User removed account  
    wkj
    Level 36  
    Pytanie:

Czy ma być oryginalnie czy dobrze?

To czasem dwie różne drogi, a z pytania w pierwszym poście można wnioskować o jedno i drugie.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    celtic wrote:
    Tak jak napisałem całą objętość. Ścianki wytłumia się bassreflexach a Ty masz kompakty.
    Całą objętość? Od kiedy? Na biurku mam w tej chwili moje ulubione Zg25c. Wypełnione są 5 centymetrową gąbką akustyczną, przybitą zszywaczem do każdej ścianki. Wypełnienie zwiększa objętość obudowy, jednak gdy władujemy go za dużo, zbyt mocno ubijemy, to uzyskamy efekt odwrotny, gdyż pory materiału przestaną być aktywne i materiał tłumiący straci swoje właściwości. Widziałem kiedyś Zg40C, w których wełna była ubita tak, że przy wyciąganiu trzeba było ją rwać. Sfilcowała się od tego. Były w tym tylko wydłubane dziury na głośniki i układ bierny. Coś takiego absolutnie nie działa prawidłowo!
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    alberthus
    Level 16  
    Wszystko jasne. Dzięki.