Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwny komunikat powershell'a..

Templarious 27 Oct 2016 20:25 591 2
    Templarious
    Level 22  
    Witam,

Przy trybie 1 mam komunikat tego typu... :
    Invoke-WebRequest : Access to the path 'C:\kurs.xml' is denied.
    At C:\Users\Templarious\Desktop\kalkulator walutowy.ps1:80 char:13
    + Invoke-WebRequest -Uri $url -OutFile $output #sciagnij ak ...
    + ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    + CategoryInfo : NotSpecified: (:) [Invoke-WebRequest], UnauthorizedAccessException
    + FullyQualifiedErrorId : System.UnauthorizedAccessException,Microsoft.PowerShell.Commands.InvokeWebRequestCommand

Unblock-File : Cannot find path 'C:\kurs.xml' because it does not exist.
    At C:\Users\Templarious\Desktop\kalkulator walutowy.ps1:81 char:13
    + Unblock-File $output
    + ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    + CategoryInfo : ObjectNotFound: (\kurs.xml:String) [Unblock-File], ItemNotFoundException
    + FullyQualifiedErrorId : FileNotFound,Microsoft.PowerShell.Commands.UnblockFileCommand

Co do tego drugiego komunikatu, to rozumiem czemu tak jest: Nie ma takiego pliczku sciagnietego.
    Ktokolwiek coś wie? Nie wiem skąd jest komunikat o C:\kurs.xml, nigdzie sie nie odwołuje do tego zasobu.

Code: powershell
    Log in, to see the code
  • Helpful post
    LED5W
    Level 33  
    Templarious wrote:
    Nie wiem skąd jest komunikat o C:\kurs.xml, nigdzie sie nie odwołuje do tego zasobu.
    Jak nie, jak tak. W komunikacie masz podane dokładnie, w którym miejscu to robisz. Używasz tam $output, któremu wcześniej przypisujesz "$Folder_temp\kurs.xml", a ponieważ $Folder_temp nie jest zdefiniowana, zostaje "\kurs.xml". Widocznie C: jest głównym folderem roboczym.
    Templarious
    Level 22  
    Zamykam. Napisałem od nowa strukturę folderów, błędu już nie ma. Dzięki za pomoc :)