Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LDM 31506 pro - Nowy głośnik niskotonowy do LDM 31506 pro. STX/EMK

DJ_Dexinter 27 Paź 2016 20:46 483 6
  • #1 27 Paź 2016 20:46
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Witam,

Poszukuję głośników do kolumn LDM P31506 pro. Niestety poprzednie zakończyły swój żywot, z uwagi na brak części nie będę ich już regenerować. Orginalnie w kolumnie siedział głośnik Celestion K15H-250, niestety jest problem z jego dostępnością, a cena jest stosunkowa duża jeśli chodzi o inwestycję w tak stary sprzęt. Planuję nie wydać więcej niż 200 zl/sztukę

Doradzono mi głośniki :
    STX W.38.500.4.MC ( DANE TECHNICZNE

EMK Audio PA15600 ( DANE TECHNICZNE
    (ten z uwagi na 8 omową impedancję chyba odpadnie)

Proszę o powstrzymanie mądrości "To obudowę dobiera się pod głośnik" - dobrze o tym wiem, ale to nie powód do tego, żeby wyrzucać paczki, bo nie da się do nich dobrać głośnika.

• #2 27 Paź 2016 21:15
    653289
    Usunięty  
  • #3 27 Paź 2016 22:58
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Sam zajmuję się regeneracją. Większość dostępnych cewek (bo właśnie cewka została doszczętnie spalona) nawijana jest okrągłym drutem, na pewno dużo słabsze odprowadzanie ciepła, w dodatku nie jest to oryginał. Ogólnie membrana jest już w słabym stanie, papier był pomalowany przez wcześniejszego właściciela jakimś klejem, ostatnio wymieniałem zawieszenie i widziałem, że ta membrana jest już połamana w wielu miejscach, choć tego nie widać. Czyli do wymiany miałbym :
    2 x cewka 60 zł
    2x membrana 100 zł
    2x kopułka 10 zł
    kleje, rozpuszczalniki 30 zł
    Wychodzi 200 zł plus robocizna, otrzymuję głośnik o nieznanych parametrach i nieznanej mocy, nie wiem czy cewka na pewno bedzie miała odpowiednia parametry (bo cewki nawija jakiś producent w Polsce, też nie są one dokładnie nawinięte (już zamawiałem u niego części) i ze wzgledu na niedostepnosc czesci podejme sie wymiany głośnika na nowy. W dodatku mam pewność, że głośnik ten jest dobrze działający, bo jest fabrycznie nowy.
    Za niedługo gram imprezę na nich, więc tak czy siak, głośniki będę musiał mieć sprawne, a kwestia dołożenia 200 zł, żeby mieć je nowe to chyba nie jest jakaś straszna różnica. Głośniki możliwe, że w przyszłości zregeneruję i przetestuję, ale nie mogę zaryzykować tym, że zaniemogą w pewnym momencie imprezy.

Jak oceniasz, może lepiej kupić jakiś inny glośnik? Myślałem też o GD 38/300 bo mam możliwość zakupu takich dwóch za ~400 zł.

• #4 28 Paź 2016 07:02
    Artur k.
    Admin grupy audio

DJ_Dexinter napisał:
    Większość dostępnych cewek (bo właśnie cewka została doszczętnie spalona) nawijana jest okrągłym drutem, na pewno dużo słabsze odprowadzanie ciepła,

A ten Celestion jest nawinięty płaskim drutem?
    DJ_Dexinter napisał:
    nie wiem czy cewka na pewno bedzie miała odpowiednia parametry (bo cewki nawija jakiś producent w Polsce, też nie są one dokładnie nawinięte

A jakiej dokładności oczekujesz w nawinięciu cewki?

DJ_Dexinter napisał:
    Za niedługo gram imprezę na nich, więc tak czy siak, głośniki będę musiał mieć sprawne, a kwestia dołożenia 200 zł, żeby mieć je nowe to chyba nie jest jakaś straszna różnica.

Kolumny służą do grania i zarabiania, więc kwestia zakupu nawet nowych kolumn zamiast szklić tyłek byle czym, nie powinna sprawić żadnego problemu.

• #5 28 Paź 2016 12:12
    653289
    Usunięty  
  • #6 31 Paź 2016 10:46
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Artur k. napisał:
    A ten Celestion jest nawinięty płaskim drutem?

Tak, jest

Artur k. napisał:
    A jakiej dokładności oczekujesz w nawinięciu cewki?

Takiej, żeby cewka była równo nawinięta i nie miała krzywo nałożonego drutu

Artur k. napisał:
    Kolumny służą do grania i zarabiania, więc kwestia zakupu nawet nowych kolumn zamiast szklić tyłek byle czym, nie powinna sprawić żadnego problemu.

Imprezy gram głównie charytatywnie, dlatego nie chce pakować w sprzet który używam raz na 2 miesiące większej kasy.

Macie może jakieś inne sprawdzone 15" ?

• #7 31 Paź 2016 11:08
    Artur k.
    Admin grupy audio

DJ_Dexinter napisał:
    Takiej, żeby cewka była równo nawinięta i nie miała krzywo nałożonego drutu

Jeszcze nie widziałem krzywo nałożonego drutu w cewce głośnikowej. Chyba że masz na myśli przejścia pomiędzy warstwami cewki - tam zawsze jakaś nierówność i krzywizna powstaje, zwłaszcza w cewkach 4 warstwowych.

DJ_Dexinter napisał:
    Imprezy gram głównie charytatywnie, dlatego nie chce pakować w sprzet który używam raz na 2 miesiące większej kasy.

To w ogóle nie pakuj kasy w sprzęt. Raz na dwa miesiące możesz sobie od kogoś kolumny pożyczyć i po problemie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME