Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara 1.8 16V silnik sie nie wkreca na wysokie obroty

motostar 27 Oct 2016 22:52 1125 3
    motostar
    Level 10  
    Witam.
    Szukam już od kilku dni na wszelakich forach podobnego problemu.
    W moim przypadku silnik odpala na dotyk, wolne obroty są bardzo stabilne i w odpowiednim zakresie. Problem się pojawia w momencie dodania gazu, ponad 1 000 obrotów. Silnik zaczyna prychać, kichać, strzela w kolektor ssący a nie rozpędzi się. Komputer nie ma zapisanych błędów. Sprawdzony został rozrząd, włącznie z kołami, ciśnienie paliwa, wymienione paliwo, świece i filtr paliwa. Sprawdzone czujnik przepustnicy, map sensor, silniczek krokowy i czujnik powietrza zasysanego. Ręce już mi opadają a auto dalej nie chodzi.
    Jakieś sugestie mile widziane ...
    Montrres
    Level 21  
    Czy po rozgrzaniu problem choć trochę ustępuje? Jeśli tak to sprawdź jak pracuje sonda. Czy w samochodzie masz LPG?
    motostar
    Level 10  
    Sorki za zwłokie.
    Nie ma LPG i też nie ma zmian na rozgrzanym silniku. Sondy - z wykresu pracy wynika że pracują prawidłowo. Zaczynam się skłaniać w stronę teorii że to sterowanie wali sprawę.
    Montrres
    Level 21  
    A wtryskiwacze nie leją?
    Na moje zalewa się... dlatego też wskazałem sondę do sprawdzenia. Sprawdziłbym też powtórnie rozrząd, zwłaszcza że strzela w dolot.
    Usterka pojawiła się nagle czy pojawiała się stopniowo? Słaba kompresja raczej też nie dawałaby takich objawów, ale warto ja sprawdzić.