Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 4 - Prawy kierunkowskaz

27 Paź 2016 23:52 957 8
 • Poziom 12  
  Witam.
  Mam problem z kierunkowskazami z prawej strony tylny świeci cały czas a przedni gdy włączę to mruga żarówka od postojówki a tył tylko przerywa po wyłączeniu dalej świeci.
  Nie wiem czego to wina wymieniłem przerywacz na nowy ale dalej to samo żarówki nowe przewody przy lampach wydają się być ok gdzie szukasz przyczyny?
 • Poziom 12  
  Jeśli tylna swieci cały czas to w tylnej masy nie będzie czy w przedniej?
 • Poziom 31  
  Szukaj w przednim reflektorze. Sprawdz czerwoną złączkę , mogą być utlenione piny.
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Sprawdź tam gdzie nie jest dobrze. Przy typowym braku masy, inne światła migają w rytm kierunkowskazu. To wygląda jakby ze świateł postojowych zasilała się żarówka kierunkowskazu. Może jest jakieś zwarcie między przewodami. Trzeba to przedzwonić podając zasilanie na poszczególne żarówki.
 • Poziom 12  
  Dziękuję za odpowiedźi wtyczka do pająka z przodu kierunkowskazów i postojówek była uszkodzona.

  Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

  Potrzebuje schemat podłączenia 4 halogenów na 2 włączniki czyli 2 halogeny na jeden włącznik a następne dwa na drugi włącznik + postojówki 4 razem podłączone na 3 włącznik jakiś mały schemacik bym potrzebował z góry dzięki.
 • Poziom 12  
  Tak Przez przekaźniki 2
 • Poziom 33  
  Dajesz 3 przekaźniki, każdy zasilany przez osobny bezpiecznik, ze styku, na który podajesz prąd z bezpiecznika, mostek na cewkę przekaźnika. Drugi koniec cewki podłączasz w kabinie do wyłącznika, drugi koniec wyłącznika do masy. Wyjście przekaźnika na żarówkę. Tak robisz kolejno z każdym obwodem a masz ich 3. Próbowałem to narysować w programie do rysowania na elektrodzie ale po 30 minutach wyszedł taki gniot, że wstyd go pokazać.