Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikat Windowsa o tym samym IP innego komputera

28 Paź 2016 01:56 834 6
  • Poziom 1  
    Mój system Windows nadał komunikat, że inny komputer w sieci ma taki sam IP jak mój, czy to może oznaczać że ktoś np. "szpieguje" to co robie w kompie, nie ukrywam że mam takie podejrzenia od jakiegoś czasu, ale czy to może miec związek, co robić?
  • Poziom 22  
    To jest sieć domowa? Masz kilka komputerów w tej sieci?
  • Specjalista Sieci, Internet
    annxps napisał:
    Moj system windows nadał komunikat, że inny komputer w sieci ma taki sam IP jak moj, czy to moze oznaczac ze ktos np "szpieguje" to co robie w kompie, nie ukrywam ze mam takie podejrzenia od jakiego s czasu ale czy to moze miec związek co robic?

Jest to informacja Windowsa z sieci lokalnej LAN - jeśli jest router to nie ma możliwości, by inny komputer/sprzęt miał to samo IP.
  • Poziom 22  
    KOCUREK1970 jeśli się uprzeć i przydzielić statyczny adres danego urządzenia, taki sam jak innego to chyba jest taka możliwość? Tylko pewnie nie to jest problemem u autora... Choć może właśnie coś "grzebał".
  • Specjalista Sieci, Internet
    tomekm33 napisał:
    KOCUREK1970 jeśli się uprzeć i przydzielić statyczny adres danego urządzenia, taki sam jak innego to chyba jest taka możliwość?

I ustawiając to wszystko nie będziesz pamiętał, że już podobny IP istnieje?
  • Poziom 22  
    Ja będę pamiętał. Ktoś mniej doświadczony niekoniecznie. Nie wiemy nadal czy autor tematu zmieniał coś w tych ustawieniach, a to istotne.