Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik LG iC5 - Częstotliwość załomu 87 Hz i kilka pytań

plemnik7 28 Paź 2016 13:49 708 3
  • #1 28 Paź 2016 13:49
    plemnik7
    Poziom 9  

Witam proszę o wyjaśnienie kilku ( 5-ciu szybkich )pytań.

Falownik LG serii iC5 015-1F silnik 1.1 kW parametry - tabliczka poniżej urządzenie tokarka stołowa
    falownik uruchomiony, dane wprowadzone wszystko hula.
    Falownik LG iC5 - Częstotliwość załomu 87 Hz i kilka pytań

pytanie 1
    Nastawiłem max częstotliwość 87Hz i sterowanie wektorowe, wykonałem autotuning silnika ,gdzie wpisać częstotliwość załomu ? czy falownik sam oblicza załom ?

pytanie 2
    jakie ustawić forsowanie momentu ręczne (regulacja od 5 do 15 %) czy automatyczne ?

pytanie 3
    czy pod zacisk (P3/CM) mogę podłączyć krańcówkę osłony uchwytu tokarskiego i stop awaryjny "grzybek zatrzaskowy" ? wyczytałem, ze falownik, nielubi gwałtownego odcięcia zasilania na wyjściu i przycisk awaryjnego stopu to to złe rozwiązanie?

pytanie 4
    po wpisaniu ilości biegunów ( w moim wypadku 6 ) i podglądzie prędkości w parametrze RPM falownik wyświetla przy 50Hz 1000 obr/min a przy 60Hz ponad 1200 co znacznie odbiega od danych z tabliczki

pytanie 5
    silnik przeznaczony jest do pracy S1
    czy ten silnik możne pracować długotrwale (3-4 godziny dziennie) z częstotliwością 60 -70 Hz ?

0 3
  • #2 28 Paź 2016 19:29
    kosmos99
    Poziom 34  

plemnik7 napisał:
    pytanie 1
    Nastawiłem max częstotliwość 87Hz i sterowanie wektorowe, wykonałem autotuning silnika ,gdzie wpisać częstotliwość załomu ? czy falownik sam oblicza załom ?

Jeśli nie ma takiego parametru, to jest pewnie obliczane automatycznie.

plemnik7 napisał:
    pytanie 2
    jakie ustawić forsowanie momentu ręczne (regulacja od 5 do 15 %) czy automatyczne ?

Automatycznie, wtedy falownik w razie potrzeby sam dobierze odpowiednie podbicie.
    plemnik7 napisał:
    pytanie 3
    czy pod zacisk (P3/CM) mogę podłączyć krańcówkę osłony uchwytu tokarskiego i stop awaryjny "grzybek zatrzaskowy" ? wyczytałem, ze falownik, nielubi gwałtownego odcięcia zasilania na wyjściu i przycisk awaryjnego stopu to to złe rozwiązanie?

Po wciśnięciu "grzybka" napęd powinien się natychmiast zatrzymać (opcja z hamulcem).
    W zależności od klasy bezpieczeństwa w jakiej ma pracować maszyna tak powinno być realizowane awaryjne sterowanie. Ten falownik nie posiada wejścia safety, dedykowanego do obwodów bezpieczeństwa. Przy użyciu zwykłego wejścia nie ma "certyfikatu" na pewne zatrzymanie, tym bardziej, że jest to wejście zwierne, a więc w przypadku uszkodzenia przewodu nie zadziała, więc raczej niedopuszczalne. Możesz odciąć zasilanie falownika, to mu nie szkodzi.

plemnik7 napisał:
    pytanie 4
    po wpisaniu ilości biegunów ( w moim wypadku 6 ) i podglądzie prędkości w parametrze RPM falownik wyświetla przy 50Hz 1000 obr/min a przy 60Hz ponad 1200 co znacznie odbiega od danych z tabliczki

Podana prędkość jest przy obciążeniu znamionowym.

plemnik7 napisał:
    pytanie 5
    silnik przeznaczony jest do pracy S1
    czy ten silnik możne pracować długotrwale (3-4 godziny dziennie) z częstotliwością 60 -70 Hz ?

S1 jest do pracy ciągłej więc nie powinno być problemu.

Ogólnie częstotliwość pracy silnika nie powinna być wyższa niż znamionowa, gdyż tracony jest moment.

0
  • #3 28 Paź 2016 20:26
    plemnik7
    Poziom 9  

A co z energią zgromadzoną w kondensatorach po odcieniu zasilania ?
    Czy krańcówka będzie działać pod tym zaciskiem ?

0
  • #4 28 Paź 2016 20:41
    kosmos99
    Poziom 34  

plemnik7 napisał:
    A co z energią zgromadzoną w kondensatorach po odcieniu zasilania ?

Kondensatory po pewnym czasie zostaną rozładowane.
    plemnik7 napisał:
    Czy krańcówka będzie działać pod tym zaciskiem ?

Rozumiem, że chodzi o krańcówkę mechaniczną ze stykiem NO. Będzie działać, po jej wyzwoleniu wyłączy układ. Oczywiście żeby go ponownie załączyć trzeba będzie zwolnić krańcówkę.

0