Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cofająca się woda w układzie

siwy__ 28 Paź 2016 14:04 717 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Ja mam taki problem. Wymieniłem w łazience grzejnik na ozdobny (była drabinka). Zastosowałem zawór Cofająca się woda w układzie .Jak zawór jest zakręcony, grzejnik nie grzeje i wszystko jest wporządku. Gdy otworzę zawór grzejnika w innym pomieszczeniu to po chwili ten zawór w łazience robi się ciepły (nie grzejnik) pomimo że dalej jest zamknięty. Wygląda to tak jak by woda wypływająca z innego grzejnika zamiast wracać do "pieca" leciała najpierw do tego zaworu. Nie wiem czy wszystko dobrze wyjaśniłem ale tak to wygląda. W innych pomieszczeniach zawory powrotne nie robią się ciepłe przy odkręceniu grzejnika w innym pomieszczeniu. Sprawa dotyczy tylko tego w łazience. Inne grzejniki są płytowe, mieszkanie deweloperskie, instalacja dwu rurowa poprowadzona w podłodze ze wspólnego pionu. Może ktoś ma pomysł czemu tak jest
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Zdziwiło mnie to że na innych powrotach nic takiego się nie dzieje tylko na tym w łazience. Rozliczenie za centralne ogrzewanie jest na podstawie liczników GJ zainstalowanych na wyjściu z mieszkania. Ona mierzą temperaturę wejściową i wyjściową i pomyślałem że skoro jest takie dziwne zachowanie tego zaworu to czy to nie wpływa jakoś na wyniki pomiarów a tym samym rozliczeń.
  • Poziom 9  
    Mam dostęp do licznika w szachcie więc sobie coś tam poklikam i zobaczę jak wygląda bieżący przepływ, zużycie itp.Z tego co się zorientowałem to licznik pokazuje wartość w GJ dla ciepła i chłodu. Którą wartość bierze się do rozliczenia rocznego?
  • Poziom 9  
    Trochę pop stykałem na tym liczniku i już wiem więcej. Sprawdziłem że przy zakręconych grzejnikach nie ma żadnego przepływu, sprawdziłem wartości bieżące, chwilowe miesięczne i roczne. Teraz będę sobie co jakiś czas to kontrolować i zobaczę co będzie. Na ten moment wydaje mi się że ten nagrzewający się zawór od grzejnika w łazience nie wpływa na pobór energii. Wartość chłodu na liczniku jest ciągle taka sama więc chyba nie ma wpływu na wartość do rozliczenia.