Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira 1.8 - temperatura płynu chłodzącego -48 stopni

28 Paź 2016 10:29 2163 6
  • Poziom 19  
    Podepnę się pod temat bo mam taki sam przypadek, po przekręceniu kluczyka załączają się oby dwa wiatraki. Komputer nie pokazuje błędu ale temperatura płynu chłodzącego -48 stopni, temperatura powietrza zasysanego -22 stopnie. podmiana czujnika cieczy nic nie daje, natomiast odpięcie wtyczki od czujnika powoduje że wentylatory pracują cały czas nawet po wyjęciu kluczyka.

Moderowany przez CameR:

Wydzielono z tematu archiwalnego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1575450.html
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Jeżeli czujnik i wiązka ok. to sterownik raczej do przejrzenia. Symulowałeś ten czujnik?
  • Poziom 19  
    Nie symulowałem czujnika ale elm327 pokazał temperatury ok (delphi sobie nie poradził ) zachowanie czujnika koło termostatu też jest ok(po odpięciu włączają się cały czas) ale co śmieszniejsze wentylatory włączają się po 5 sekundach od przekręcenia kluczyka
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Guzik tym elm327 zobaczysz. Porządna diagnoza, powie Tobie, że sygnał z czujnika nie trafia do sterownika silnika.
    maly_13 napisał:
    co śmieszniejsze wentylatory włączają się po 5 sekundach od przekręcenia kluczyka
    Bardzo śmieszne, opowiem przy wigilii, zabłysnę dowcipem. Niestety to właściwe zachowanie. Sterownik dostaje sprzeczne informacje, na wszelki wypadek włącza wentylatory, taki śmieszny spryciarz.
  • Poziom 19  
    no właśnie ale podmieniałem czujnik temperatury koło termostatu, i dalej to samo.
    Po wyjęciu wtyczki od tego czujnika wentylatory pracują cały czas nawet po wyjęciu kluczyka.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pawel wawa napisał:
    sygnał z czujnika nie trafia do sterownika silnika
    Sprawdzić co widzi sterownik, sprawdzić sygnał na kostce sterownika, prawdopodobnie sterownik do naprawy.
  • Poziom 19  
    sterownik podmieniony nie ma błędów na komputerze odczyt niestety delphi, doszedłem do tego że czujnik klimatyzacji (przy chłodnicy wyrwany) ale jak klima nie działai jest wyłączona to czy to ma wpływ ? Czujnik przy termostacie podmieniany (nie był wkręcony ) ale to samo, po za tym wyjęcie wtyczki od czujnika tem. powoduje że wentylatory nie wyłączają się nawet po wyjęciu kluczyka. Zafira 1.8 2000rok. Zmostkowałem czujnik klimy 2piny rezystorem komp nie pokazuje błędów ale czy to wystarczy?